loader
Halkın Darbesi - Ferit Gölgül [Köşe Yazısı] Halkın Darbesi - Ferit Gölgül [Köşe Yazısı]


Daha ilk darbe haberlerinin gelmesiyle meydanlara fırlayan halk; çocuk, yaşlı, genç, kadın, erkek demeden; parti, ırk, mezhep farkı gözetmeden tankların, uçakların, silahların üstüne üstüne yürüyerek bu vatan hainlerine karşı bir kurtuluş savaşı mücadelesi verdi. Bu imanla meydana çıkan halk başardı ve hainler layık oldukları zillete gömüldüler.

 

     Tarih 15 Temmuz 2016 akşam saat 10 sıraları. Dışarı ile ilişkili olarak hareket eden ve amaçları ülkeyi darbelerle ezerek sömürmeye müsait hale getirmek olan darbeciler,  yine halka olan kinlerini kusarak, halkın emeklerini çalmak, inancına saldırmak ve halkı, köpekliklerini yaptıkları dış güçlere diz çöktürmek için bütün güçleriyle bir işgal hareketine giriştiler. En aşağılık düşmanın bile yapmayacağı saldırı ve hakaretleri bu neo-darbeciler kendi halkına yaptılar. Tanklarla ezdiler, uçaklarla bombaladılar sivil halkı.

 

       Türkiye’de ne zaman İslami hassasiyeti olan bir hükümet iş başına gelse, dış güçlerin köpekliği adına harekete geçen malum zihniyet yine işbaşındaydı ve her şeyi hesaplamışlardı. En ince detayına kadar her şeyi düşünmüşlerdi. Önceki darbeler gibi bir günde her şey olup bitecekti! Ama onların hesaba katmadıkları bir şey vardı. Bu halk artık eski halk değildi! Bu halk artık yalanlara, hilelere, tezgâhlara, ikiyüzlülüklere, sinsiliklere karşı acı tecrübelerle tecrübeler edinmiş ve canı pahasına bile olsa bu ikiyüzlü alçaklara asla prim vermeyecekti ve vermedi de.

 

      Daha ilk darbe haberlerinin gelmesiyle meydanlara fırlayan halk; çocuk, yaşlı, genç, kadın, erkek demeden; parti, ırk, mezhep farkı gözetmeden tankların, uçakların, silahların üstüne üstüne yürüyerek bu vatan hainlerine karşı bir kurtuluş savaşı mücadelesi verdi.  Bu imanla meydana çıkan halk başardı ve hainler layık oldukları zillete gömüldüler.

 

              Tüm iç ve dış desteklerine rağmen,  bütün planlarına ve arkalarını yasladıkları süper güçlerine rağmen, milletin birlik olmasının karşısında büyük bir hezimete uğradılar. Halka darbe yapmanın hesabındayken en büyük darbeyi halk onlara yaptı. Bu kez Halk onları darbeledi.  Yenildiler, zelil oldular ve rezil oldular.

 

     Halk kendi geleceği için inancı için, dini için ve emeklerinin conilere peşkeş çekilmemesi için sokaklara döküldü. Ya Kendilerine Yurtta Sulh Konseyi diyen bu gözü dönmüş cuntacılar Hangi hakla,  neye dayanarak, kime güvenerek, ne adına, kim için başlattılar bu kalkışmayı ????

 

     Bütün bu soruların cevabını bulmak için önceki darbelere bir göz atmamız yeterlidir.  Önceki darbeleri kim sahiplenerek “Bizim çocuklar bu işi başardı” dediyse bu darbenin arkasında da yine onlar vardır. Darbe başarılı olamayınca hainler kimlere sığınma talebinde bulunduysa Darbenin arkasında Onlar vardır. Bu ülke kurulduğundan beri halkın inancına, geleceğine, emeğine hangi zihniyet pranga vurduysa bu darbenin arkasında da yine o zihniyet vardır. 28 şubat sürecinde Karargaha toplanıp dakikalarca darbeyi alkışlayanlar bu gün ki darbenin de destekçileri ve şakşakçılarıdırlar.

 

      Sadece Fetö yaptı deyip fetö’nün arkasındaki dış güçleri ve içerdeki batı hayranı sözde ulusalcı hainleri de göz ardı etmemek gerekiyor. Adana’da Müslümanlar aleyhine sinsi sinsi planlar çeviren incirliğin ve bölgede teröre ziyaretlerde bulunan ve onlara destek veren büyükelçilerin payını göz ardı etmemek gerekiyor.

 

       Önceki darbeleri yaparak milleti hem maddi hem manevi olarak katledenlerin hiçbir ceza almadan hiçbir şey olmamış gibi normal hayatlarına devam etmesidir bu alçaklara en büyük güveni veren.

      Türkiye Halkı gerçekten büyük bir badire atlattı. Darbecilerin Başarılı olmaları halinde neler yapacaklarını anlatmaya gerek bile yok. Zira yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.   

 

       Allah bu halkın birlik ve beraberliğini bozmasın ve bu halkın birlik beraberliğini Bütün İslam ümmetinin birlik ve beraberliğine vesile kılsın.  

Amin.

 

Allaha emanet olun

 

 

Kategori: Makale
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir