loader
Kahta’da işgalciler telin edildi Kahta’da işgalciler telin edildi


ADIYAMAN - Siyonist terör çetesinin Müslümanları şehit etmesi ve Mescid-i Aksa’yı işgal edip ibadete izin vermemesi Adıyaman’ın Kahta ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla lanetlendi.

İşgalci Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’yı işgal edip ibadete izin vermemesi Adıyaman’ın Kahta ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla telin edildi.

Kahta Gönüllüler Platformu tarafından organize edilen ve birçok STK’nın katıldığı ”Kudüs basın açıklaması” Kahta 100’üncü Yıl Parkında gerçekleşti.

Kahta belediye başkanı, AK Parti ilçe başkanı ve birçok STK’nın da katıldığı basın açıklaması 17.30’da Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Kahta Gönüllüler Platformu adına basın açıklamasını Ebubekir Aktan Baş okudu.

İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan Siyonist terör çetesinin, Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ettiği belirtilen açıklamada, “Halkımız ve bütün insanlık bilmelidir ki bu bölgede akan kanın ve iç savaşların ve bütün terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak İsrail vardır. Başta Filistin olmak üzere; Suriye, Doğu Türkistan, Mısır Myanmar, da zalimlere karşı onurlu kimlikleriyle mücadele eden kardeşlerimize direnişlerinde yalnız olmadıklarını ve ‘Müslümanlar Ancak Kardeştir’ ayetini ete kemiğe büründüğümüzü haykırmak için toplandık. Maalesef uluslararası camiada devlet vasfı taşıyan ve gerçekte bir terör örgütü gibi davranan İsrail’in silahlı unsurları ayaklarında kirli postallarıyla Mescid-i Aksaya girdiler. Siyonist İsrail’in bu küstahlığı Batıdan aldığı cesarettir. Sivil toplum kuruluşları olarak bu alçakça tutumlarını buradan telin ediyoruz. Kudüs Filistin yalnız değildir.’’ ifadelerine yer verildi.

Basın açıklaması, kılınan gıyabi cenaze namazının ardından sona erdi. (Ömer Faruk Aydın - İLKHA)

 

 

 

 

 

 

 

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir