loader
Üniversite tercihleri bugün sona eriyor   Üniversite tercihleri bugün sona eriyor


2017-ÖSYS tercih işlemleri bugün 23.59’da sona eriyor.

18 Temmuz 2017 tarihinde başlayan 2017-ÖSYS tercih işlemleri bugün 23.59’da sona eriyor.

Adaylar tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak.

Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacak. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalı. Adayların tercihlerinin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmaları için ekranda “2017-ÖSYS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeleri gerekiyor. Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklamaları gerekiyor. 

Tercih Süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik/düzeltme yapılamayacak

Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Bugün 23.59’dan sonra tercihlerde değişiklik/düzeltme yapılamayacak.

Tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekiyor. “Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü” mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacak

Ayrıca ÖSYM tarafından yapılan açıklamada başvuru süresinin kesinlikle uzatılmayacağı bildirildi. (İLKHA)


 

Kategori: Bilim & Teknik
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir