loader
Adıyamanlılar bayram temennilerini paylaştı Adıyamanlılar bayram temennilerini paylaştı


Kurban Bayramı dolayısıyla duygu ve düşüncelerini paylaşan Adıyamanlı siyasiler, STK başkanları ve vatandaşlar Kurban Bayramı'nın Dünya mazlumlarının kurtuluşuna ve akan Müslüman kanının durmasına vesile olması temennisinde bulundular.

Kurban Bayramı vesilesiyle duygu ve düşüncelerini dile getiren Adıyamanlı siyasiler, STK başkanları ve vatandaşlar, bayramın tüm İslam âlemine vahdet, birlik ve barış ve huzur getirmesi temennilerinde bulundular.

Özellikle Myanmar’da zulüm altında bulunan Müslümanların, Cezaevinde bulunan Müslümanların, şehit ailelerin ve hicrette bulunan Müslümanların bayramını kutladığını ifade eden HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Ali Çelik, mesajında, "Myanmar’da zulme uğrayan Müslümanların ve tüm dünyada ezilen Müslümanların bu Bayram vesilesiyle bu zulümden kurtulmasını diliyorum. Cezaevinde bulunan, şehit ailelerinin ve hicrette bulunan kardeşlerimizin ve tüm Müslümanların bayramını kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Müslümanların kardeş olduklarını ve dünyanın her yerinde Müslümanlara yapılan zulümlerden dolayı bayramı buruk geçirdiklerini ifade eden Vahdet-Der başkanı Bilal Demir,  tıpkı kesilen kurbanlar gibi ümmetin vahdetine engel olan çıkarların da kesilip atılması gerektiğini vurguladı.

Demir, “Tüm İslam âleminin Mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, İslam âlemine huzur, mutluluk ve barış getirmesini temenni ederim.  Bayramlar mutluluğun, sevincin, huzurun, neşenin dile getirildiği günlerdir. Maalesef biz Müslümanlar olarak bu bayramı biraz buruk kutluyoruz.  Bugün Arakan’da, Suriye’de ve dünyanın birçok yerinde Müslüman kardeşlerimiz zulüm altındadır ve bu da bizleri rahatsız ediyor. Allah-u Teâlâ, tüm Müslüman coğrafyasında akan kanları durdursun. Yusufi kardeşlerimizi de inşallah bir an önce evlatlarıyla beraber böyle mutlu günleri, bayramları aileleriyle geçirmeyi nasip etsin." şeklinde konuştu.

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Bedrettin Beyazkaya, Müslüman kanının kurban kanından daha çok akıtıldığı bir dönemden geçildiğini ve İslam ümmetinin tekrar bir araya gelip ümmet olduğunu hatırlamaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Gül-Der Başkanı Ferhat Özbadem ise Kurban Bayramı'nın, İslam ümmetinin başındaki felaketlerin son bulmasını, mazlumların ayağa kalkmasına ve zalimlerin yok olması temennisinde bulundu.

Bu bayramda anne ve babasından mahrum olan bütün çocukların anne ve babasına kavuşmasını dilediğini belirten ilkokul öğrencisi Furkan Harputluoğlu, bütün Müslümanların bayramını tebrik etti.

Esnaf Eyüp Harputluoğlu da Türkiye'de ki işsizliğin son bulmasını ve dünya üzerinde Müslümanlara oynanan oyunların son bulmasını diledi. (Ferit Gölgül-İLKHA)

Kategori: Dini
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir