loader
Adıyaman'daki bu mahallede yıllardır yol yapılmıyor Adıyaman'daki bu mahallede yıllardır yol yapılmıyor


Adıyaman merkezde yollarının olmadığını dile getiren vatandaşlar yetkililere seslendi.

Adıyaman merkez Yeşilyurt Mahallesi 21160 nolu sokakta ikamet eden vatandaşlar, 1992’ den bu yana dönemin belediye başkanı tarafından kendilerine verilen yol yapımı sözünün yerine getirilmediğini ve mağduriyet yaşadıklarını söylediler.

"Bizi sahiplenen kimse yok." diyen mahalleli, mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililere seslendi.

Mahalle sakinlerinden Necdet Üzümcü, "1992 yılında evi burada yaparken bize evin yerini belirttiler. O zamanki Belediye Başkanı Şevket Gürsoy’du. Burası 7 metre yol olarak belirlendi. O günden bu güne geldik. Yolumuz olmadığı için doğal gaz çalışması da yapılmıyor. Bizi sahiplenen kimse yok." ifadelerini kullandı.

Üzümcü, "Adam geliyor buraya, emniyete gidiyor yarım saat çıkmıyor, emniyete gidiyor bir saat çıkmıyor,  bu arada bir hastamız olursa ambulans da giremez. Ambulans içerdeyken oraya bir araba girdiği zaman ambulans tekrar çıkamıyor. Bu sorunlarla karşı karşıyayız ve şu anki belediye başkanımıza, milletvekillerimize bu sorunumuza bir çare bulmalarını bekliyoruz.” dedi.

Mahalleli ile toplu halde belediye gittiklerini ancak herhangi bir netice alamadıklarını da ifade eden Musa Karataş, “2006'dan beri burada ikamet ediyorum. Çevremizde, yan mahallemizde, ön mahallemizde, yan tarafımızda altyapı, yol, doğalgaz her şey yapılmış durumda. Biz gidip de belediyeye müracaat ettiğimizde niye bizim mahalle yapılmıyor diye, çeşitli bahanelerle bizi oyalıyorlar. Topluca da gittik olmadı. Bizim bu sorunumuza artık çare bulunmasını istiyoruz.” diye konuştu. (Cemil Özdaş – İLKHA)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir