loader
Adıyaman'da 4-6 Yaş Kur'an Kursu'na miniklerden yoğun ilgi Adıyaman'da 4-6 Yaş Kur'an Kursu'na miniklerden yoğun ilgi


Adıyaman İl Müftülüğü tarafından 4-6 yaş arasındaki çocuklar için okullarda açılan Kur’an kursu sınıflarına yoğun ilgi gösterildi.

2017- 2018 eğitim-öğretim yılının başlaması ile beraber tüm öğrencilerde olduğu gibi 4-6 yaş arasındaki çocuklarda da anaokulu heyecanı sardı.

İl genelinde 6 okulda açılan Kur’an kursu sınıflarına aileler büyük ilgi gösterdi. İl Müftülüğü tarafından belirlenen eğitmenler çocukların Kur’an eğitimi alabilmeleri ve severek öğrenebilmeleri için çeşitli etkinlikler düzenledikleri belirtildi.

Diğer ana sınıflarından farklı olarak yapılan etkinlikleri ve oynanan oyunları İslami kavramlar ile öğrettiklerini dile getiren Kur’an kursu eğitmenlerinden Yasemen Ekinci, "Bizde Bismillah dedik. Artık çocuklarımızla derse başlayacağız Allah’ın izniyle, çok mutluyuz. Bundan yıllar önce 5'inci sınıfı bitirmiş öğrencilerimizi alırken şimdi artık sınıflarımızda bütün okullarımızda 4-5 yaşındaki çocuklarımıza Kur’an-ı Kerim eğitimi verebiliyorsak ne mutlu bize. Hem veliler hem öğretmenlerimiz hem de kendi öğreticilerimiz adına söylüyorum; daha azimle çalışırsak 'ağaç yaş iken eğilir' anlayışıyla çocuklarımızı yetiştirmeliyiz." dedi.

Ailelerin çocuklarını din eğitimi konusunda daha bilinçli hale geldiğini ve gittikçe öğrenci sayısında artış olduğunu dile getiren Ekinci sözlerine şöyle devam etti: “Ailelerin bu konusunda daha bilinçlendiğini görüyoruz. Önceki yıllara göre kayıtlarımız biraz daha fazla elhamdülillah ve bunun daha da artacağını düşünüyorum. "

Diğer ana sınıfları gibi değişik etkinlikler yaptıklarını fakat etkinliklerinde dini kavramları kullanarak çocukların gelişmesi için çaba sarf ettiklerini dile getiren Ekinci, "Oyun oynarken diğer ana sınıfları gibi yapıyoruz fark eden bir şey yok. Hani bizde onlar gibi oyun oynuyoruz etkinlik yapıyoruz, ama hamur oynarken ne yapıyoruz hamur ile harfler yapıyoruz. Boyamalarımızı yaparken cami boyuyoruz, besmelelerimizi boyuyoruz. Ya da oyun oynarken dini terimleri içerisine katarak oyun oynuyoruz. Değerli zatlar tarafından hazırlanan hikâyeleri okuyoruz. Peygamber Efendimizin hayatını okuyoruz. Allah’ı ve peygamberi tanıyarak etkinlik yapıyoruz. Eskiye göre çok daha iyiyiz. Ailelerimize, öğreticilerimize, öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Onlarda azimle Kur’an öğrenmek için uğraşıyorlar. Rabbim Kur’an ile amel etmeyi bütün çocuklarımıza nasip etsin." dedi

Sevinçlerini dile getiren minik öğrenciler ise Kur’an okumayı çok sevdiklerini. Okullarını ve öğretmenlerini sevdiklerini söyleyerek duygularını dile getirdiler. (Cemil Özdaş - İLKHA)

Kategori: Dini
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir