loader
Kahta’da Siyer Sınavı yapıldı Kahta’da Siyer Sınavı yapıldı


Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Kahta’da "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla Umre Ödüllü Siyer Sınavı düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla her yıl Türkiye genelinde düzenlenen umre ve 2 bin çeşit ödüllü Siyer Sınavı Kahta’da da yüzlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Sınav sonrası duygularını paylaşan katılımcılar, bu tür sınavların sürekli yapılması gerektiğini vurguladı.

Peygamber Efendimiz’in hayatını öğrenmek için sınava girdiğini söyleyen Muhammed Salih Aruk, “Kitabı okumam ve sınava girmemdeki amaç sadece ödül kazanmak değil öncelik Peygamber Efendimiz’in hayatını öğrenmektir” dedi.

Kahta’ya 60 kilometre uzaklıkta olan Karagöl köyünden gelip sınava girdiğini belirten Azra Özger isimli katılımcı, “Köyümüz buraya 60 kilometre uzakta ama ben yine de sınava girmek için geldim. Sınavım çok iyi geçti. Tablet kazanmayı bekliyorum” dedi.

Duygularını paylaşan bir diğer katılımcı Hüseyin Biçer, “Kaybedeni olmayan bir sınava girdik. Biz maddi anlamda bir ödül kazanmasak da manevi anlamda çok şey kazanmış oluyoruz. Çünkü Peygamber Efendimiz’in hayatını öğrenmiş olduk” şeklinde konuştu.

Bu tür sınavların sürekli yapılması gerektiğini belirten Mehmet Mutlu isimli katılımcı ise “Böyle sınavların sık sık yapılması gerekir. Vatandaşlar olarak da bizim daha çok rağbet göstermemiz lazım. Sınavı düzenleyenlerden Allah razı olsun” dedi.

Sınav hakkında bilgi veren Peygamber Sevdalıları Vakfı Kahta Temsilcisi Mehmet Sivil , “Kahta’da 550 kişi sınava başvuruda bulunmuştu. Sınava katılım da Allah’a hamdolsun iyiydi. Ancak okullarda kayıtlar alamadığımız için yeterince insanlara ulaşamadık” sözlerini kullandı.

Sivil, “Bizim bu sınavı yapmamızdaki amaç Peygamber Efendimiz’in hayatını insanlara okutmak. Eğer biz bu şekilde muvaffak olabilmişsek bu bizim için yeterlidir. Bu tür hayırlı işlerin daha çok olmasını ve daha güzel bir şekilde olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Sivil konuşmasının sonunda “Sınav esnasında ve öncesinde emek harcayan gönüllülerimize ve sınava katılan tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz. Allah hepsinden razı olsun” dedi. (Aydın Evren – Kahta Basın)

Kategori: Dini
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir