loader
Kahta’da öğrenciler birbirinden güzel projelerini sergiledi Kahta’da öğrenciler birbirinden güzel projelerini sergiledi


Kahta Fen Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen ‘Bir Fikrim Var’ proje sergisinde öğrenciler birbirinden güzel projelerini sergiledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1’nın ‘Bir Fikrim Var’ projesi kapsamında Kahta Fen Lisesi öğrencileri, yenilebilir enerji, robotik uygulamalar, mekanik uygulamalar, engelli bireylerin günlük hayattaki problemlerine çözüm olarak geliştirdikleri projelerini sergiledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, öğrencilerin çalışmalarını inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Teorik eğitimin pratik eğitimle pekiştirilmesine önem verdiklerini  ifade eden ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, “Öğrencilerimiz okulda almış oldukları eğitimi hazırladıkları maket ve prototipler ile uygulamaya hazır hale getirdiler. Bu sayede öğrenmiş oldukları faydalı bilgileri pratiğe dökme imkanına sahip olup zihinlerinde tasarladıkları ürünleri sergilediler. Kültür, tanıtım, iletişim ve enerji gibi farklı alanlarda fikirlerin geldiğini görmek bizi çok mutlu etti. Öğrencilerimizin hazırladığı projeler ülkemizin geleceğine büyük bir katkı sağlayacak” dedi.

Kahta Fen Lisesi proje koordinatörü İsmet Yılmaz, eğitimin sadece sıralarda görülen teorik eğitimden ibaret olmadığını belirterek bu ve benzeri projelerle öğrencilerin uygulamalı olarak eğitimlerini pekiştirdiğini söyledi.

Kategori: Bilim & Teknik
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir