loader
Doğa Kulübü öğrencilerinden çevre duyarlılığ Doğa Kulübü öğrencilerinden çevre duyarlılığ


Adıyaman Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu tarafından çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla doğadan bir ton çöp toplandı.

Adıyaman Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu tarafından Karadağ Kent Ormanı Türmüz Bölgesi'nde çevre temizliği yapıldı. Üniversite öğrencileri tarafından toplanan çöpler arasında alkol şişelerinin çok miktarda olması öğrenciler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Yaklaşık 25 öğrencinin katıldığı etkinlikte bir tonun üzerinde atık toplanırken, Doğa Sporları Topluluk Başkanı Burak Yetiş, ilerleyen günlerde aynı etkinliğin tekrarlanacağını belirtti.

Yetiş, "Plastik poşetlere uygulanan 25 kuruşluk ücret uygulamasının cam şişelere de uygulanmasını veya cam şişelere 5 kuruş bile olsa depozito uygulanmasını istiyoruz. Herkesin çevre duyarlılığı noktasında belli bir hassasiyet taşıması gerekiyor. Küçük yaşlardan itibaren insanlarımızı çevre bilinci doğrultusunda yetiştirmeliyiz. Çünkü doğada bizler emanetçiyiz, emaneti bizden sonraki nesillere en güzel şekliyle bırakmak zorundayız. Bu kapsamda topluluk olarak çeşitli etkinlikler düzenliyoruz ve bu etkinliklerimize rektörümüz her türlü desteği sağlıyor, kendisine tüm doğa severler adına teşekkür ediyorum." dedi. (Cemil Özdaş - İLKHA)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir