loader
Bakan Kasapoğlu’nun katılımıyla Kahta’da yeni bir okul açıldı Bakan Kasapoğlu’nun katılımıyla Kahta’da yeni bir okul açıldı


Kahta ilçe merkezinde yapımı tamamlanan Şehit Murat Toprak ismi ile 24 derslikli Ortaokulunun açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla açılışı yapıldı.

Açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İstanbul Eski Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, STK Başkanları, öğrenciler, okul idarecileri ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahta’nın her zaman ülkesine, milletine ve bayrağına sahip çıkan bir şehir olduğunu belirterek, “İşte bu yüzden bugün açılışını yapacağımız bu güzel eserin ismi Şehit Polis Memuru Murat Toprak kardeşimizin ismiyle anılmaktadır. Kahta ilçemiz son 15 yılda çok güzel yatırımlara kavuştu. Sadece eğitim alanında 62 yeni okul ve 826 yeni derslik kazandırdık” dedi.

Açılışı yapılacak okulun Kahta ilçesine hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Vali Aykut Pekmez ise, “Bugün açılışını yapacağımız okul esasında eğitim alanında son yıllarda yapılan yatırımların küçük bir örneğidir. Devletimizin çok önemli bir görevlerinin başında eğitim gelmektedir. Çünkü eğitim, hem bir vatandaşımızın hayatını değiştirme şansımız hem de ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesine en önemli etkendir” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise konuşmasında 17 yılda çok güzel işler yapıldığını belirterek, “2002´de bin 500 civarında olan spor tesisi şuan 5 binlere çıktı. Yüzme havuzları, basketbol ve voleybol sahaları, gençlik merkezleri, tenis kortları ve yurtlarla ilgili ciddi yatırımlar yapıldı” dedi.

Gençlere başta spor tesisleri olmak üzere tüm imkânları kullanmaları çağrısında bulunan Bakan Kasapoğlu, "Sporun engel tanımayan ruhuyla kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli, engelsiz demeden bu tesisleri kullanacaksınız. Siz eskiteceksiniz, biz yapacağız. Sizden şampiyonlar çıkaracağız. Bu tesislerle Kâhta’dan, Adıyaman´dan dünya şampiyonları çıkartacağız inşallah. Spor sizleri zihnen, bedenen diri tutacak. Bunun yanında okuyacağız, eğitim düzeyini ilerleteceğiz. Kâhta’da okullarımızdan birinin ilgili dersliklerini gençlik merkezine dönüştüreceğiz. Öğrencilerimiz, gençlerimiz, halkımız istifade edecek. Beklentimiz, kendinizi geliştirin. Sizlere kitap getirdik, siz isteyin, biz gönderelim. Bizler, bu ülkenin emanet edileceği vurgusuyla sizleri iyi yetiştireceğiz. Her türlü imkanı hazırlamaya devam edeceğiz. Vaktinizi boş geçirmeyeceksiniz. Sanal bağımlılıklar yerine kitap okuyacaksınız, spor yapacaksınız, sanatla uğraşacaksınız. İnşallah donanımlı bir şekilde yetişerek, milleti temsil etmek için çalışacaksınız" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 24 derslikli Şehit Murat Toprak Ortaokulunun açılış kurdelesi dualar eşliğinde kesildi.

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir