loader
Kahta’da ilçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı yapıldı Kahta’da ilçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı yapıldı


Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Adıyaman il ve ilçe Milli Eğitim Müdürleri istişare toplantısı düzenlendi.

Kahta Öğretmenevinde düzenlenen İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısında okul güvenliği, özel eğitim, TUBİTAK projeleri, okul öncesi eğitimine katılan öğrenci oranlarının artırılması, ilçelerdeki normal eğitime geçiş süreçleri gibi konular istişare edildi.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, okul öncesi eğitime katılan öğrenci oranlarının artırılması için alan taraması yapılması, okullarda proje çalışmalarının artırılması, DYK’lara Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına gereken önem ve hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Ahmet Alagöz konuşmasının devamında “Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü sitesinde yayımlanan ‘Kazanım Değerlendirme Testi’ kısmına tüm öğrenci ve öğretmenlerin girip orada her ünite sonunda bitirmiş olduğu üniteleri inceleyip kazanım değerlendirmeleri yapmalarını istedi Tüm öğretmenlerimizin sık sık zümre öğretmenleriyle toplantı yaparak konularını değerlendirmeleri gerekiyor. Bunu sadece dönemlik veya yıllık olarak ele almamamız gerekiyor” dedi.

Alagöz, tek tek İlçe Milli Eğitim Müdürlerine söz hakkı vererek ilçeleriyle ilgili değerlendirmeler aldı. Program, Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen tarafından Adıyaman il Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve ilçe Milli Eğitim Müdürlerine yöresel hediyelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir