loader
Kahta’da engellilere yönelik spor salonu açıldı Kahta’da engellilere yönelik spor salonu açıldı


Kahta’da engelli vatandaşların çeşitli sosyal ve sportif gelişimlerini sağlamak amacıyla Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin 3. Kademe birimi olarak açıldı.

Kahta’da engelli vatandaşların çeşitli sosyal ve sportif gelişimlerini sağlamak amacıyla Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi 3. Kademe birimi açıldı. Açılışı yapılan merkezde Kahta ilçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve kurum yetkilileri katıldı.

Kahta ilçe kaymakamı Ahmet Gazi Kaya sevginin bütün engelleri yıktığını belirterek, “Tüm engelleri birebir aşıyoruz. Onları toplumun içine dâhil ederek aramızdaki gönül köprülerini daha da güçlendiriyoruz” dedi.

Kaymakam Kaya konuşmasının devamında, “Engelli kardeşlerimizi sosyal hayatın içine dâhil etmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Gerek sosyal ve kültürel etkinliklerle, gerekse eğitim ve rehabilitasyon programları kapsamında engelsiz bir Kâhta’yı hep beraber inşa edeceğiz. İşte bu eğitim kurumumuzun 3. Kademe merkezini hizmete açarak onların sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sunuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle merkezin hayırlı neticeler getirmesini diliyor, sevginin gücü ile bütün engellerin aşıldığı ve aşılabileceği bir dünya temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir