loader
Geleceğin Kodlama Gençleri Yetişiyor Geleceğin Kodlama Gençleri Yetişiyor


Kahta Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kodlama eğitimi ile insan hayatını kolaylaştırmayı hedefliyorlar.

Okul idaresi, Kahta Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 40 öğrenciye verilen kodlama eğitimi ile hazırlanan projelerle uluslararası dalda yarışmaya hazırlanıyor.

 Kahta Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kodlama eğiti alan öğrencileri ziyaret eden Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 Öğrencilerin temel kodlama eğitimini aldıktan sonra robotik alanında da en temel seviyeden en ileri seviyeye kadar projeler tasarladıklarını belirten Bilişim Teknoloji Alanı Öğretmeni İrfan Teke, “Okulumuz Bilişim Teknolojileri alanında açmış olduğumuz Ardunio Eğitimi ile 40’ın üzerinde öğrenciye robotik kodlama eğitimi veriyoruz. Kodlama eğitimi alan öğrencilerimiz problem çözme, keşfetme ve yeni fikirler üretme becerisi konusunda gelişim göstermektedirler. Öğrencilerimiz temel kodlama eğitimini aldıktan sonra robotik alanında en temel seviyeden en ileri seviyeye kadar projeler tasarlıyorlar" dedi.

İlçe milli eğitimin ve okul müdürlerin destekleriyle eğitim verildiğini kaydeden Teke, "Öğrenciler motor kabiliyetlerinin gelişmesine ve mekanik düzeneklerin çalışma prensiplerini öğrenmeleri sağlanmaktadır. Almış olduğumuz robotik setlerle yaklaşık 30 mini proje ve 4 robot yaparak ulusal ve yerel robot yarışmalarına hazırlanıyoruz. Şimdiye kadar, Engel Tanıyan Robot, Kızılötesi Kumanda Kontrollü Robot, Işık izleyen Robot ve Çizgi İzleyen Robotları hazırladık" şeklinde konuştu.

 Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, yapılan çalışmaların önemine dikkat çekerek Okul idaresine, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir