loader
Kadınlar için mesleki eğitim merkezi inşa ediliyor Kadınlar için mesleki eğitim merkezi inşa ediliyor


Kahta’da dar gelirli kadınlara bilgi ve becerileri doğrultusunda eğitim alabilecekleri Mesleki Eğitim Merkezi inşa ediliyor.

Geçtiğimiz yıl ihalesi yapılıp, inşaat çalışmalarına başlanan Kâhta Kadın Mesleki Eğitim Merkezi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Yeni Mahalle Kanigenik Mevkii 434 ada ve 4, 5, 6 parselde bulunan 726,59 m2’lik Kâhta Belediyesine ait yer tahsis edilmiş ve 625 bin 400 liraya ihale edilmişti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Kahta İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, kadınların burada kişisel gelişimlerini arttırabileceklerini ve ürettiklerini satma imkanı bulacaklarını ifade etti.

İnşaat çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan ilçe kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, “Kâhta Kadın Mesleki Eğitim Merkezi ile dar gelirli kadınlara bilgi ve becerileri doğrultusunda kişisel gelişimlerini artırmaya yönelik eğitim alabilecekleri, öğrendikleri bilgilerle üretim yapabilecekleri, ürünlerinin sergilenmesine ve satışına imkân sağlanabilecekleri bu önemli projeyi yakın zamanda ilçemize kazandıracağız. Bu önemli projenin ilçemize getirilmesinde Sayın Valimize, Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Aydın’a, Sayın M. Fatih Toprak’a, Kâhta Belediye Başkanı Sayın Abdurrahman Toprak’a, projemize finans olarak destek sunan Japonya Büyükelçiliği’ne emeği geçen diğer kurum amiri arkadaşlarımıza vatandaşlarımız adına teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum. Kadınlar için Mesleki Eğitim Merkezinin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir