loader
İkiz kardeşler eğitimlerini evde sürdürüyor İkiz kardeşler eğitimlerini evde sürdürüyor


Kahta’da yaşayan 15 yaşındaki Eda ve Seda Özer ikiz kardeşler, hastalıkları nedeniyle okula gidemeyince eğitimlerini evde sürdürüyor.

Yavuz Selim Mahallesi´nde yaşayan Özer ailesinin ikiz çocukları 15 yaşındaki Eda ve Seda Özer, hastalıkları nedeniyle okula gidemeyince eğitimlerini evde sürdürüyor.

Hastalıkları nedeniyle okula gidemeyen ikiz kardeşler yaklaşık 2 yıl boyunca evde eğitim hizmetinden faydalanarak eğitimlerini sürdürüyor. Öğrencileri evlerinde ziyaret eden Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Öner evde eğitim hizmetinin öğrencilerin okula erişimlerini kolaylaştırmak amacını taşıdığını söyledi.

Öğretmenlerin ev ev gezerek eğitim verdiğini belirten ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Öner, “Öğretmen arkadaşlarımızın ev ev gezerek eğitim verdiği uygulama, öğrencilerimizin okula erişimlerini kolaylaştırmak amacını taşıyor. En az dört ay süreyle örgün eğitim kurumundan doğrudan yararlanmasının mümkün olmadığı ya da yararlanması hâlinde olumsuz sonuçlar doğuracağını sağlık raporu ile belgelendiren öğrencilerimize evde eğitim hizmeti veriliyor” dedi.

Öner, şuanda 18 öğrencinin evde eğitim hizmetinden faydalandığını aktararak, “Evde eğitim alması gereken çocukların aileleri, aldıkları sağlık raporuyla Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine (RAM) başvurduktan sonra, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu, yapılan bu başvuruları değerlendirerek karara bağlıyor. Eğitim hizmetinden faydalanan değerli öğrencilerimize başarılar, ailelerine kolaylıklar diler ve bu hizmeti sunan fedakar öğretmenlerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir