loader
HÜDA PAR'dan Sri Lanka'da yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyareti HÜDA PAR'dan Sri Lanka'da yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyareti


HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanlığı, geçtiğimiz pazar günü Sri Lanka'da kilise ve otellere yönelik saldırılarda hayatını kaybeden Adıyamanlı Yiğit Ali Çavuş ile Serhan Selçuk Nariçi'nin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Sri Lanka'da geçtiğimiz gün kilise ve otellere yönelik bombalı saldırılar düzenlenmiş ve 359 kişi hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybedenler arasında Türkiye vatandaşı Adıyamanlı Yiğit Ali Çavuş ile Serhan Nariçi de bulunuyordu.

Çavuş ve Nariçi'nin cenazeleri hava yoluyla önce İstanbul'a oradan da memleketleri Adıyaman'a getirildi. Çavuş ve Nariçi, düzenlenen merasimle toprağa verildikten sonra aileleri taziye kabulünde bulundu.

Yiğit Ali Çavuş'un ailesini Adıyaman merkezde bulunan Şehit Akif Güleş Taziye Evinde ziyaret eden HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Ali Çelik ve beraberindeki heyet, daha sonra Adıyaman Gölbaşı ilçesinde taziyeleri kabul eden Serhan Nariçi'nin ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Taziye sonrası bir açıklama yapan Çelik, sivil insanları hedef alan her türlü saldırıyı kınadıklarını belirterek, saldırılarda hayatını kaybedenlerin ailelerine sabır tavsiyesinde bulundu. (Cemil Özdaş -İLKHA)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir