loader
Adıyaman'da encümen seçimleri yapıldı Adıyaman'da encümen seçimleri yapıldı


Adıyaman'da Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Birinci Olağan Genel Kurul Toplantısı ve encümen seçimleri yapıldı.

Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Birinci Olağan Genel Kurul Toplantısı ve encümen seçimleri, alınan yoklamanın ardından divan üyelerinin seçimiyle devam etti.

Burada köy muhtarlarına hitap eden Vali Aykut Pekmez, "Kırsal kesimin alt yapısını iyileştirmeye yönelik hayata geçirilen gerek KÖYDES projeleri, gerek İl Özel İdaresi ve gerekse de Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından son 15 yılda köylerimize yönelik çok güzel hizmetlerin yapıldığını görüyoruz. Mahalli idareler seçimini geride bıraktık. İnşallah bundan sonra hep birlikte köylerimize daha kaliteli hizmet sunma imkânına kavuşacağız." dedi.     

"Siz değerli muhtarlarımız, siz, sizlere oy veren vatandaşın da vermeyenin de bütün köyün muhtarısınız." diyen Pekmez, "Öncelikle bu konuda hassas ve adil olmanızı istiyorum. Elbette köyde yaşayan vatandaşlarımıza şehirde yaşayan vatandaşlarımıza sunulan imkânlar kadar hizmet etme amaç ve arzusundayız. İnsanın yaşadığı her yerde hizmetlerin sınırı yoktur. Köy yollarımızı stabilize derken, birinci kat, birinci kat derken ikinci kat daha sonra belki sıcak asfalt imkanı ortaya çıkacaktır. İnsanlarımızın gelir düzeyi yükseldikçe beklentileri de artmaktadır. İnşallah bundan sonra birlik ve beraberlik içerisinde İl Genel Meclis Üyelerimizle ve siz değerli muhtarlarımızla bütün imkânlarımızı kullanarak vatandaşlarımıza daha kaliteli bir hizmet sunma çaba ve gayreti içerisinde olacağız.  Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği seçiminin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, bugüne kadar hizmet etmiş tüm arkadaşlarımıza verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ediyor, yeni görev alacak arkadaşlarımızı da şimdiden tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.  

Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından 2018 yılı faaliyet raporu ve kesin hesap bütçesi oy birliği ile kabul edilerek, onaylandı. Daha sonra Adıyaman Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğinde 2019 yılı içerisinde görev yapacak encümen seçimlerine geçildi.

Yapılan seçimde, Adıyaman Merkez ilçeye bağlı köy muhtarları oy kullandı. Oy kullanımından sonra kullanılan oyların tasnifine geçildi.

Adıyaman merkeze bağlı Kemerkaya köyü Muhtarı Ebubekir Topbaş ve Paşamezrası köyü Muhtarı Hüseyin Göçer, Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeliğine seçilirken, Birlik Encümen Üyeliğine ise İl Genel Meclis Üyesi Şeyh Mehmet Kılınç ve Abidin Orhan Tohumcu seçildi.

Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşen toplantıya; Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Vali Yardımcısı Adem Kaya, İl Genel Meclis Üyeleri ve merkeze bağlı köy muhtarları katıldı. (Cemil Özdaş – İLKHA)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir