loader
Öğrenciler Yemen için kermes düzenledi Öğrenciler Yemen için kermes düzenledi


Adıyaman'da lise öğrencileri tarafından "Yemen'e Umut Ol" sloganıyla kermes düzenlendi. Kermesten elde edilen gelir Yemen'e bağışlanacak.

Adıyaman Lisesi öğrencileri, Yemen'deki insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla "Yemen'e Umut Ol" sloganıyla okul bahçesinde kermes düzenledi. Kermesten elde edilen gelirin, Yemen'deki bebek ve kadınlar için harcanacağı belirtildi.

Okulun koridorunda açtıkları stantlarda, evden getirdikleri yemekleri satışa sunan öğrenciler, yardımlaşma duygusunun insana verdiği hazzı yaşadıklarını belirtiler.

Yapılan faaliyetle ilgili konuşan Okul Müdürü Bekir Tunç, "Kermesimizin amacı; savaşta büyük bir sıkıntı çeken Yemenli çocukların sıkıntılarının giderilmesi için bir nebze de olsa onlara katkı sağlamak. Öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimizin katkılarıyla hazırlandı. Okulumuzun neredeyse tamamı kermese gönüllü destek verdi. Misafirlerimiz de kermese katkı sağlamak amacıyla burayı ziyaret ediyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum." dedi.

Yemenli çocukların açlıklarını giderebilme adına kermes düzenlediklerini dile getiren Recep Tayip Berk de "Yemenli mazlum kardeşlerimize yardım etmek amacıyla bu kermesi düzenledik. Onlara destek olmak için dünyada açlıktan ölmek üzere olan çocukların yardımına koşmak amacıyla bu işi başlattık.  Burada elde ettiğimiz geliri Yemen'e gönderme görevini okul olarak üzerimize aldık." ifadelerini kullandı.

"Elimizden gelen bu." diyen Melikşah Öztunç ise "Yemen'e yardım için düzenledik bu kermesi. Orada bombaların altında çocuklar ölüyor. Keşke elimizden daha fazlası gelse de bir şeyler yapsak fakat elimizde değil." şeklinde konuştu. (Cemil Özdaş - İLKHA)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir