loader
Siyonist işgalciler Filistin'e bomba yağdırdı: 4 şehid Siyonist işgalciler Filistin'e bomba yağdırdı: 4 şehid


​İşgalci çeteler, Filistin'in Gazze Şeridi’nde düzenlediği bombalı saldırıda 4 kişi şehid oldu.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal çetelerinin dün (3 Mayıs Cuma) "Golan Tepeleri Arap ve Suriye Toprağıdır Cuması" başlığıyla düzenlediği gösterilere düzenledikleri saldırılarda yaralananlardan bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle bu saldırılarda şehid olanların sayısının dörde çıktığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre 31 yaşındaki Remzi Ruhi Hasan Abdu, dün Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü eylemlerinin 57. Cumasında düzenlenen gösterilerde Bureyc'in doğusunda ikindi vakti başından yara alması sebebiyle hayatını kaybetti.

İşgalcilerin dün gerçekleştirdiği saldırılarda daha önce 3 kişinin şehid olduğu açıklanmıştı. Bunlardan ikisi Gazze'nin orta kesimlerinde İzzettin Kassam Birlikleri'ne ait bir mevkinin vurulması sonucu şehid olmuştu. Üçüncü kişi ise Han Yunus'un doğusunda düzenlenen gösterilere iştiraki esnasında işgalcilerin mermilerine hedef olarak şehid olmuştu. Remzi Abdu'nun da dün aldığı yaralardan dolayı hayatını kaybetmesiyle birlikte dünkü saldırılardan dolayı şehit olanların sayısı 4'e çıkmış oldu.

Dünkü saldırılarda yaralananların sayısının ise 52 olduğu açıklandı. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir