loader
Başkan Turanlı'dan önemli açıklamalar Başkan Turanlı'dan önemli açıklamalar


Kahta Belediye Başkan İ. Yusuf Turanlı, Kahta’da yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Kahta’daki bir otelde düzenlenen istişare toplantısında basın mensuplarına projeleriyle ilgili bilgileri paylaşan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Turanlı konuşmasına Kahta belediye başkanlığı yapmış olanları yad ederek emeklerinden dolayı teşekkür etti.

“Her konuda şeffaf olacağız”

Başkan Turanlı, “Bu bir istişare toplantısıdır. Kimseye karalama ve siyaset yapma toplantısı değildir. Şeffaf Belediyecilik gereği yaptığımız her şeyi paylaşmak istiyoruz. Önümüzdeki 5 yılı iyi değerlendirmek istiyoruz. Kahta’ya, ülkemize yakışır hizmetler yapmak istiyoruz. Şeffaf bir yönetimle yönetilmeyi arzu eden bir Kâhta halkı var. Rabbim’in izni ile bizlerde halkımıza böyle bir yönetimi taahhüt etmiştik. Ben 2009 yılı milat kabul etmiştim. O zamanlar da hep ifade ettim. 2009-2014 yılları arasında belediye başkanlığı yaptım. Her konuda şeffaf olacağız. Bundan sonra yaptığımız her şeyin hesabını vereceğiz. Gerek resmi web sayfamız da gerekse de basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya gelerek yaptıklarımızı paylaşacağız” dedi.

“Belediyeyi 101 milyon TL ile devraldık”

Başkan Turanlı daha sonra 2009-2014 yılları arasında gelir-gider ve borçlanma ile ilgili bilgileri paylaşarak, “2014 yılında 12.987,581.00 TL ile Belediye Başkanlığını devrettik. 2014-2019 yılları arasındaki toplam borç olan 101.435,590.00 TL ile devralmış bulunuyoruz. Tabii bu borca içinde Arıtma Tesisi ve yasal faizler dâhildir. Akedaş giderleri ile ilgili de net bir bilgi henüz elimize ulaşmış değildir. Bu bilgiler de tarafımıza ulaştıktan sonra halkımızla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

“Engin Akel’in açıklamasını talihsizlik olarak görüyorum”

Başkan Turanlı, AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel’in, ‘İşçilerimizin üzerinden ellerini çek’ açıklamasının büyük bir talihsizlik olduğunu söyleyerek “Çalışmayan işçiler varsa bunlarla ilgili yasal işlemin yapın demesini beklerdim. Yollarımız köstebek yuvasına dönüşürse, çöpümüz toplanmazsa bir belediye başkanı ile ilgili çok şeyler konuşulur. Çünkü bir belediyenin asli görevleri bunlardır. Benim Engin Akel’den beklentim, 41 tane projemiz var, gelin bu projelerimizi sizinle birlikte hayata geçirelim. Kahta’mıza güzel hizmetler kazandırmak için el ele verelim” dedi.

“Kahta’da artık su sıkıntısı yaşanmayacaktır”

Başkan Turanlı konuşmasının devamında, “Bozuk olan yollar için ekibimizi kurduk. İlk etapta kalıcı bir onarımdan geçiriyoruz. Tabii biraz zamana ihtiyacımız var. Ramazan bayramından sonra onarım çalışmalarımız hızla devam edecek. Çöp sorunu tamamen çözülmüştür. İçme suyu ile ilgili olarak, Haydaran bölgesinde meydana gelen heyelanlardan dolayı biraz mağduriyet yaşandı. Sorun oluşan yerde ekiplerimiz sorunu giderdi ancak aynı yerde ikinci defa sorun oluştu. Sağlıklı, kesintisiniz ve içilebilir bir suyu halkımıza ulaştırmak için yoğun mesai harcıyoruz. Değirmenbaşı bölgesinde bulunan suyumuzu da alternatif olarak hazır konuma getireceğiz. Kahta’da bundan sonra bir su sıkıntısı yaşanmayacaktır” ifadelerini kullandı.

“Geniş katılımlı festival yapacağız”

Başkan Turanlı gazetecilerin soruları üzerine Kommagene Festivali ile ilgili de projelerinin olduğunu belirtti. Başkan Turanlı, “Nemrut’un tanıtımına değil, bölgenin de yaşatılmasına ihtiyacı vardır. Nemrut herkesçe tanınan ve bilinen bir tarihi değerdir. Kommagene Festivali’ni 2009 yılında başlatmak istedik fakat talihsiz olaylar yaşandı. Bizim hedefimiz, bölgesel değil de, geniş katılımlı ulusal bir festival yapmak. Zayıf tutulan bir festivalin halkası bir sonraki yıl da zayıf kalır. Turizm Bakanlığımız başta olmak üzere, Valiliğimiz ilgili kuruluşlarımız uygun görürlerse geniş katılımlı, geniş bütçeli bir festival yapmak ve bunu kalıcı hale getirmek istiyoruz” dedi. (Aydın Evren)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir