loader
Öğrenciler iklim değişikliği konusunda bilgilendirildi Öğrenciler iklim değişikliği konusunda bilgilendirildi


Kahta Meslek Yüksekokulu Genç TEMA Topluluğu, sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencileri iklim değişikliği, toprak kirliliği, su kirliliği ve doğayla uyumlu yaşama gibi konularda bilgilendirdi.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilçedeki yaklaşık 15 okulu ziyaret eden Genç TEMA ekipleri öğrencilere son yıllarda görülen iklim değişikliği, artan sıcaklıklar ve ani yağışlar hakkında bilgi verdi.

İklim değişikliğine karşı mücadele konusunda yapılan çalışmaların yeterli seviyede uygulanmadığını ifade eden Adıyaman Üniversitesi Genç TEMA Temsilcisi Ferit Güllü, “Çevreye ve su kaynaklarına attığımız atıklar doğaya ciddi anlamda zararlar vermekte. Bu zararların en büyüğü de iklim değişikliğine sebep olmasıdır. Bu atıklar atmosferde bulunan sera gazlarının delinmesine ve bunun sonucunda dünyamızın ısınmasına neden oluyor. Atıklarımızı ayrı ayrı toplayarak geri dönüşüm için önemli ölçüde bir adım atarak iklim değişikliğine karşıda mücadele etmiş oluruz” dedi.

Güllü, “Isınmada kullandığımız yakıt miktarını azaltmak için kışın evde tişörtle gezecek kadar evi ısıtmaktansa bunun yerine kazak giymeyi tercih edebiliriz yani mevsimine göre giyinmeliyiz. Elektrikli aletleri satın alırken enerji tasarruflu olmasına dikkat etmek enerji tüketimimizi azalttığı için fosil yakıt tüketimimizi de azaltır” şeklinde konuştu.

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir