loader
Kahta’da İsrafla Mücadele ve Sıfır Atık Projesi Kahta’da İsrafla Mücadele ve Sıfır Atık Projesi


Kahta İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen “İsrafla Mücadele ve Sıfır Atık” Projesinin toplantısı yapıldı.

İsraf  ile mücadele etmek için Kahta İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “İsrafla Mücadele ve Sıfır Atık” Projesinin ilk toplantısı İlçe Müftüsü Rıfat Çevik başkanlığında yapıldı.

Yapılan toplantıda; İsrafla Mücadele ve Sıfır Atık Projesi ile birlikte Ramazan ayı çalışmaları, Camii cemaati, gençler, okul ve pansiyonlar ile ilgili çalışmalar ve Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının beraber organize ettiği "Kardeşlerini Unutma BEKLENEN SENSİN" konuları da ele alındı.

Her geçen gün aşınan dini ve milli değerlerden biri de şüphesiz ölçülü davranmak olduğunu belirten İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, hem israfı önlemeye yönelik, hem Sıfır atık projesine destek, hem zamanın-ömrün kıymetini bilmek ve hem de çevre duyarlılığını kazandırmak amacıyla 2500 adet "İsrafla Mücadelede 40 Ayet, Hadis" kartelasının esnafa dağıtılacağını söyledi.

İlçe Müftüsü Çevik, bu çalışmada gönüllü olarak görev alan herkese teşekkür ederek çalışmalarda başarılar diledi. (Aydın Evren)

Kategori: Sağlık
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir