loader
Başörtülü kadına çirkin saldırı Başörtülü kadına çirkin saldırı


Bir banka şubesinde sıra bekleyen başörtülü kadına, sıra bekleyen başka bir kadın 'başörtülüler kamu alanlarında dolaşamaz, evinde dolaş' ifadeleriyle sözlü saldırıda bulundu.

C)HP iktidara gelmedi ama uzantıları yine kendini bu ülkenin sahibi görüp baş örtülüleri hedef almaya başladı. Sosyal medyada ortaya çıkan son görüntüler tepki çekti…

Geçtiğimiz günlerde tramvayda başörtülü kadına hakaret yağdıran kadından sonra benzer bir hadise de banka şubesinde yaşandı. Bir banka şubesinde sıra bekleyen başörtülü kadına, sıra bekleyen başka bir kadın adeta nefret kustu. Saldırgan kadın "başörtülüler kamu alanlarında dolaşamaz, evinde dolaş. Sen İran'a git, burası Türkiye burada Atatürk kanunları var" ifadeleriyle sözlü saldırıda bulundu.

Son dönemde, özellikle de İstanbul büyükşehir belediyesinin CHP'nin eline geçmesiyle benzer olaylarda artış yaşanması dikkat çekiyor. 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimleri öncesi herkese mavi boncuk dağıtan ve hoşgörü mizanseni yapan CHP'nin 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş da benzer bir olaya imza atmıştı. Yarkadaş, katıldığı bir televizyon programında başörtüsü için skandal ifadeler kullanmış ve "bunlar hakim olamaz, olmamalı" sözleri büyük bir infiale neden olmuştu. CHP'li Yarkadaş'ın bu skandal açıklamalarına sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümüştü. (İLKHA)

 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir