loader
Kahta’da İhlas Camisi yenileniyor Kahta’da İhlas Camisi yenileniyor


Kahta ilçesi Horik Yolu üzerinde bulunan 37 yıllık İhlas Camisi yıkılıp yerine yeni bir cami yapılacak.

Adıyaman’ın Kahta ilçesi Hürriyet Mahallesinde bulunan ve Lojman Camisi olarak bilinen İhlas Camii, küçük ve kullanılamaz halde olduğu için yıkılıp yerine modern ve daha büyük bir cami yapılacak.

İhlas Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şeyhmus Çukurlu, mevcut caminin kapasitesi yetmediği ve daha önce restore edilmediğinden dolayı ciddi hasar gördüğü için mevcut caminin yıkılıp yerine daha büyük ve modern bir cami yapılacağını söyledi.

“Taziye evi de yapılacak”

Cami inşaatının bir yıl sürmesi planlanan çalışmalar sonrasında tekrar ibadete açılacağını aktaran Başkan Çukurlu, “Yeni yapılacak caminin alt katı dükkan, taziye evi ve tuvalet; üst katı ise geniş bir cami olacak. Yeni caminin kapasitesi 600 metrekare olup aynı anda bin iki yüz kişi namaz kılabilecek” dedi.

“Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz”

İnşaatı bittikten sonra mahalle sakinlerimize ve esnaflarımıza önemli derecede katkı sağlayacak olan camimizin biran önce bitirilip ibadete açılabilmesi için siz değerli halkımızın ve hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarına ihtiyaç duymaktayız. Değerli hemşerilerimiz, Allah yolunda harcadığımız inşallah mahşerde azığımız olacaktır” dedi.

Yardım yapmak isteyen hayırsever vatandaşlar aşağıdaki IBAN veya hesap numarasına nakdi yardımlarını yapabilirler:

IBAN: TR82 0001 0003 9989 2233 63 5001

ZİRAAT BANKASI KAHTA ŞUBESİ HESAP NO: 0399/89223363-5001Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir