loader
Kahtalı öğrenciler harçlıklarıyla Afrika’da su kuyusu açtırdı Kahtalı öğrenciler harçlıklarıyla Afrika’da su kuyusu açtırdı


Kahta Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarıyla ve kermeste topladıkları paralarla Nijer’de su kuyusu açtırdı.

Kahta Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Nijer'de su sıkıntısı yaşayan çocuklar için ailelerinden ve arkadaşlarından nakdi yardım topladı. İlçe merkezinde açtıkları kermes ile hayırsever vatandaşları, yardım kampanyasına destek olmaya davet etti.

Toplanan yardım paraları yurtdışında içme suyu sıkıntısı yaşanan bölgelerde su kuyusu açan İyilik ve Yardımlaşma Derneği Kahta ilçe temsilciliğine teslim edildi. İYİLİK Der tarafından, Batı Afrika’da ülkesi olan Nijer’de uzun zamandır su sıkıntısı 650 kişinin yaşadığı köy açılan su kuyusu ile içme suyuna kavuştu.

Dünya üzerinde yaklaşık 1 milyar insanın açlık ve susuzlukla mücadele ettiğini belirten Proje Koordinatörü Yasemin Tekbaş, "Öğrencilerimize dünyada açlık ve susuzlukla mücadele eden ülkeler hakkında sık sık bilgi veriyoruz. Öğrencilerimiz, bu tür zorluklarla mücadele eden insanlara yardım etmek istediklerini söyledi. Bizler de 'Bir Yudum Su Bin Tebessüm' isimli projemizi hayata geçirdik. Projeye destek olmak amacıyla öğrencilerimiz gönüllü olarak çalıştı. Öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projesini ailelerine ve arkadaşlarına anlatarak yardım talep etti. Projeye 1 lira ile destek olanda oldu daha fazla tutar ile destek olan oldu. Ama tutarı bizim için önemli değil. Önemli olan projeye destek olmaları ve insanlara yardım etmeleridir” şeklinde konuştu.

Tekbaş, Projeye destek olan herkese teşekkür ederek ileriki günlerde ikinci kuyu açma çalışmalarının başlayacağını kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, bu tür sosyal sorumluk projelerinin yaygınlaştırılması gerektiğini kaydederek  başta öğrenciler olmak üzere hayırseverlere, projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir