loader
"Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması ülkenin geleceği için çok önemli"


Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim yılı için yapılan Okul Güvenliği Toplantısında, çocukların ve gençlerin iyi bir eğitim almalarının ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu söyledi

Adıyaman'da, 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçmesini sağlamak amacıyla okul çevrelerinde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü "Okul Güvenliği Toplantısı" yapıldı.

Okul çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, önümüzdeki hafta başlayacak olan eğitim-öğretim sezonuyla birlikte eğitim camiasında varsa eksikliklerin tespit edilmesi ve bu eksikliklerin bir an evvel giderilmesi, yeni eğitim-öğretim yılının güven ve huzur içerisinde geçirilebilmesi amacıyla güvenlik ve asayiş yönünden alınması gereken tedbirler masaya yatırıldı. 

Önümüzdeki hafta başlayacak olan 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Aykut Pekmez, "Malumunuz olduğu üzere önümüzdeki hafta 2019-2020 yeni eğitim ve öğretim yılı başlıyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, hem veli olarak hem devlet olarak bizim için çok önemlidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi bir eğitim alması, hem gelecekte onların iyi bir meslek sahibi olmasında hem de ülkemizin geleceğinin emin ellerde olmasını bilmemiz açısından büyük önem arz etmektedir." dedi

İyi bir eğitimin sadece sınavlarda ve notlardaki "başarılı" başlığı altında düşünmenin çok doğru olmadığını belirten Vali Pekmez, "İyi eğitimin içerisinde gençlerimizin ve çocuklarımızın milli, manevi ve ahlaki değerlerimize sahip, bayrağını, vatanını toprağını ve ezanını seven gençler yetişmesi büyük önem arz etmektedir. Son 15 yılda eğitime ayrılan kaynaklarda çok önemli artışlar olmuştur. Son 15 yılda Adıyaman'da eğitimde ciddi anlamda fiziki iyileştirmeler yapılmış ve derslik sayısı iki katına çıkartılmıştır. Özellikle eğitimde 'Fatih Projesi' ile beraber teknolojik anlamda belki dünyada nadir olan teknolojilerde okullarımıza kazandırılmaya çalışıldı. Tabi iyi eğitimin yanında bizim için bir diğer önemli konu ise çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula gidip gelmeleridir. Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde okula gidip gelmelerini sağlamak, vatanına ve milletine faydalı bireyler olarak yetiştirilmeleri amacıyla devlet olarak her türlü önlemi almaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Vali Aykut Pekmez Başkanlığı'nda Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkan Vekili Demirhan Seçilmiş, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Öz, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, öğretmen, öğrenci velileri ve okul servisi sürücüleri katıldı.  (Cemil Özdaş-İLKHA)

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir