loader
Turanlı basın mensuplarıyla bir araya geldi Turanlı basın mensuplarıyla bir araya geldi


Kahta Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı, Kahta’da faaliyet yürüten yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Kahta’da faaliyet yürüten yerel ve ulusal basın mensuplarıyla özel bir kafede bir araya gelerek yapılan ve yapılacak hizmetleri paylaşarak basın mensupları ile görüş alış verişinde bulundu. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Turanlı, Kahta’nın gelişimi açısından basının önemli derecede etkili olduğunu ifade etti.

“Milletvekillerimizin ayağına gideceğim”

Turanlı şu şekilde konuştu;  “5 Milletvekilimiz var, ilçemizde bulunan bazı hizmetlerin merkezi hükümete ihtiyacı var. Meclisin açılmasıyla, İlçemizde yapılması gereken bazı hizmetleri projeler haline getirip,  Milletvekillerimizin ayağına gideceğiz. Her ne kadar Milletvekillerimiz, Kahta’ya gelip bizlerin talep ve isteğimizi almasalar da bizlerin onlara bir kırgınlığımız olmayacak. Biz Kahta ilçemizin menfaati doğrultusunda onların ayaklarına gideceğiz, çünkü biz halkımıza söz verdik, hizmet yapacağız dedik”

“Biz basını önemsiyoruz”

“Biz basını önemsiyoruz. Çünkü basın bizim elimiz, ayağımız, kolumuzdur. Basın halkımızın sorunlarını, taleplerini ve bizim göremediklerimizi bize ileten, gösteren kuruluşlardır. Bu sebepledir ki basını önemsiyoruz. Geçmişin üzerinden siyaset yapmayacağız dedik. Geçmişe takılırsak önümüzü görme şansımız olmayacak. Bizler önümüze bakacağız. Geçmiş yönetimler güzel şeyler yapmış veya yapmamış bunu halkımız değerlendirecektir.”

“Kanal boyu projesi bölgenin en büyük parkı olacak”

“Seçim öncesi halkımıza taahhüt ettiğimiz projeleri yavaş yavaş hayata geçirmeye başladık. Tabi projelerimizi hazırlarken halkımızın talep ve beklentileri doğrultusunda hazırladık. Hayvan barınağı projemizi hayata geçirdik.3 park projemizin yapımına başladık. Menderes mahallesinde yapımına başladığımız kanal boyu park projemiz bölgenin en büyük park projesi olacak. Bu projemizi etap etap hayata geçireceğiz. Her 3 parkımız önümüzdeki sezona hazır olacak. Kapalı semt pazarımızın ilkini Yavuz Selim Mahallemizde hayata geçiriyoruz. Hazineden taleplerimiz var. Bu taleplerimiz gerçekleştiğinde bizim hayvan pazarımız da olacak, hayvan pazarının yanında kesimhanemiz de olacak. İlçedeki alt yapı ve üst yapı çalışmalarımızı kenar mahallerden içe doğru başlatarak sürdürüyoruz. Seçim sürecinden kaynaklı boşluktan oluşan yol bakım ve onarımını hızlı bir şekilde başlattık. Çalışmalarımız ilçenin dört bir tarafında devam ediyor”

“Yeni kaymakamımız genç ve dinamik birisi”

“İlçemize çok değerli bir Kaymakamımız atandı. Genç ve dinamik biri. İlçemiz için çok ciddi bir performans sunacağına inanıyorum. Buda ilçemiz için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.”

“Kimseye bir kırgınlığım yok ve olmayacak”

“Farklı bir partiden seçilmem olmamdan dolayı sayın vekillerimiz bizleri ziyaret etmeseler, sorun ve taleplerimizi almasalar da şahsımın öyle bir kırgınlığı olmayacak. Böyle bir kırgınlık ilçeme fayda değil zarar getirir. Seçim döneminde yapılan siyaset seçim bittiğinde son bulması be seçimden sonra hizmeti anlayışının hakim olması gerekir.  Yusuf Turanlı’ya kızarak ilçeyi cezalandırmaya kimsenin hakkı yok. Yusuf Turanlı farklı bir partiden seçilmiş olsa da onu seçen o ilçenin insanlarıdır. Yusuf Turanlı’dan en iyi şekilde istifade edilmesi gerekir. Yusuf Turanlı’yı cezalandırmak, Kahta belediyesini cezalandırmak, o ilçeyi cezalandırmaktır.”

“Şire Pazarı ve Engelliler çarşısını atıl durumda bırakmayacağız”

“Şire Pazarı ve Engelliler çarşısının atıl durumda bırakılmasına asla gönlümüz razı olmaz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Sahil Yolu projesi ilçemiz için oldukça önemli bir proje. Bu projemizin etap etap şeklinde hayata geçirilmesi taraftarıyız. Kaldırım sorununu da mutlaka çözeceğiz. Trafik sorununun ise alternatif yollar ve oto park alanları yaparak çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Oto galericilerin ilçe dışına çıkarılması için oto galericilerimiz görüşeceğiz. Siz basın mensubu arkadaşlardan da bu konuda katkı bekliyoruz ve bu konudaki görüş ve düşüncelerinizi bizlere rapor halinde sunmanızı istiyoruz.” (Aydın Evren)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir