loader
Kahta’da Sepsis farkındalığı etkinliği düzenlendi Kahta’da Sepsis farkındalığı etkinliği düzenlendi


Kahta Devlet Hastanesi’nde “Sepsis” hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Sepsis Günü” etkinliği düzenlendi.

Kahta Devlet Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Anestezi Uzmanı Dr. Hasan Oktay Emir, etkinlikteki amaçlarının Sepsis hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Eğitimde, SEPSİS’in ciddi bir sağlık problemi olduğunu, çevresel faktörler başta olmak üzere, sanayileşme ve kullanılan kimyevi maddelerin insanlarda enfeksiyona olan yatkınlığı artırdığını ifade eden Emir, “Sepsis ciddi bir problemdir. Bu hastalığa farkındalık yaratmak için yapmış olduğumuz bu etkinliğin başarılı geçeceğine inanıyoruz. Sepsis nedeniyle dünyada saatte bin kişi hayatını kaybetmektedir. Bu verilere göre Sepsis en ölümcül hastalık. Meslektaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın Sepsis’i azaltıcı tüm kuralları iyi bilmeleri ve bu konuda farkında olmaları son derece önemlidir. Bu nedenle ‘Dünya SEPSİS Günü’ tüm dünya sağlık çalışanlarının farkındalığını artıracaktır” dedi.

Eğitimin ardından hastane personelleri, hastanenin giriş katında stant açılıp hasta ve hasta yakınlarına broşür dağıtarak Sepsis hastalığı hakkında vatandaşları bilgilendirdi.


Kategori: Sağlık
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir