loader
Mısır halkı darbeci Sisi'ye karşı meydanlara çıktı Mısır halkı darbeci Sisi'ye karşı meydanlara çıktı


Mısır halkı, başkent Kahire başta olmak üzere birçok şehirde, darbeci diktatör Sisi karşıtı sloganlar atarak yürüdü ve Sisi'nin istifasını istedi.

Mısır'ın başkenti Kahire başta olmak üzere çeşitli şehirlerde darbeci Sisi'yi protesto etmek için halk sokaklara döküldü. Kahire'de binlerce protestocu, Tahrir Meydanı'na doğru yürürken "Özgürlük, adalet, git artık Sisi, tek halk tek ordu, artık yeter Sisi!" sloganlarıyla cunta rejimi ve başındaki diktatör Sisi'yi protesto etti.

Dün akşam saatlerinde Kahire, İskenderiye, Süveyş, Dumyat, Mansura, Şarkiyye'de meydanlara çıkan halk Sisi'yi protesto ederek istifasını istedi.

Edinilen bilgilere göre protestocular, Mübarek rejiminin devrilmesinde halkın toplanma yeri olan Tahrir Meydanı'na yürüyerek Sisi yönetimi aleyhinde sloganlar atmaya başladı.

Mısır polisi protestoculara müdahale edince eylemciler ile polisler arasında arbede yaşandı. Polis bazı caddelerde göz yaşartıcı gaz kullanarak göstericileri dağıtmaya çalışırken, bazı eylemcileri de gözaltına aldı.

Sisi aleyhinde sloganlar atan göstericilerin dağılmasının ardından, cunta rejiminin Tahrir ve Talat Harb meydanlarında ve bu meydanlara çıkan caddelerde yoğun güvenlik önlemleri aldığı gözlendi. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir