loader
"Hak arama mücadelesinde millete borçlu, devletten alacaklıyız"


Memur-Sen Adıyaman Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ali Deniz, iş yerleri değerlendirmesi toplantısında yaptığı açıklamada hak arama mücadelesinde devletten alacaklı, millete borçlu olduklarını belirtti.

Haftalık olağan işyeri temsilcileri toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Ali Deniz, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak 27 yıldır Adıyaman'da çalıştaylar, raporlar, seminerler, konferanslar, basın ve yayın yoluyla kamu çalışanlarının sorunlarını, çözüm yollarını da belirterek dile getirdiklerini, sendikal mücadelede milletin hassasiyetlerini dikkate alarak faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Halkın taleplerini dikkate aldıklarını ve bu doğrultuda sendikal mücadele verdiklerini belirten Deniz, "Bizler kamu görevlisi olmakla beraber, kamu çalışanlarının hak ve özgürlükleri için mücadele eden bir yapıyız. Mücadelemizde millete borçlu, devletten alacaklı olduğumuzun farkındayız. Hiç bir engel bizim milletimize olan hizmet aşkımızı örseleyemez." dedi.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak ortaya koydukları hak ve özgürlük mücadelesinin niteliği bakımından, taşıdığımız ilkesel değerler açısından Türkiye'de sendikacılığa yeni bir ivme kazandırdıklarını dile getiren Deniz, "4 Şubat 1992’den bugüne kadar yüzümüzü yere getirecek, başımızı öne eğdirecek hiçbir şey yoktur. Sorunları teşhis, çözümleri tespit odaklı çalışmalarla sendikal kulvarda farkımızı ortaya koyduk. Yol gösterdik, yol açtık, yol aldık. Kayıplara son verdik, kazanımları artırdık. Müfredattan ders kitaplarına, sınav sisteminden yerleştirme uygulamalarına her konuda ses verdik, söz söyledik. Yayımladığımız raporlarla, odak analizlerle, yaptığımız çalıştaylarla, sempozyumlarla fikirlerimizi, öneri ve eleştirilerimizi muhataplarına ulaştırdık. Yakıp yıkan değil üreten, kırıp döken değil düzelten, cam indiren değil fikir bildiren, barikat kuran değil engel kaldıran tavrımızla yasaklara karşı çıktık, özlük ve özgürlük mücadelesi verdik. Bu mücadelenin altında entelektüel kapasite var." ifadelerini kullandı. (Cemil Özdaş–İLKHA)

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir