loader
"Engelli kardeşlerimize karşı sevgi dolu bir halkımız var"


Adıyaman’da açılan Görme Engelliler Abdullah Ümmü Mektum Kur'an Kursunun eksikliklerinin tamamlanması için düzenlenen kermeste konuşan Kur'an kursu eğiticisi Nihal Narin, engellilere karşı halkta büyük bir sevgi olduğunu ifade etti.

Engelli vatandaşların Kur'an-ı Kerim öğrenmelerini sağlamak ve manevi gelişimlerine katkı sunmak amacıyla açılışı yapılan Abdullah Ümmü Mektum Kur'an kursu için Haci Mehmet İnan Camii avlusunda kermes düzenlendi. Kermeste elde edilecek olan gelir, engellilere yönelik açılan kursa harcanacak.

Engellilere yönelik açılan Kur'an kursu için düzenlenen kermesin yapılış amacı hakkında konuşan Adıyaman İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan Nihal Narin "Engelliler için yeni açtığımız Görme Engelli Abdullah Ümmü Mektum Kur'an kursunun eksiklerini tamamlamak ve tadilatı yapmak için Cami ve Din Görevlileri Haftasında böyle bir etkinlik düzenledik. Halkımızın gerçekten yoğun bir talebi var. Engelli kardeşlerimize karşı sevgi dolu, yardımsever bir halkımız var. Bizlerde gücümüz nispetinde maddi ve manevi destek olmaya çalışıyoruz.  Halkımızın duyarlılığından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bizler din görevlileri olarak değil din gönüllüsü olarak çalıştığımızı, bu kurslarımıza yardım eden arkadaşlarımızı görünce daha iyi anlamış oluyoruz." dedi. (Cemil Özdaş - İLKHA)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir