loader
Bebeklere ilk altı ay sadece anne sütü verilmeli Bebeklere ilk altı ay sadece anne sütü verilmeli


1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, annelerin ilk altı ay bebeklerine sadece anne sütü vermeleri gerektiğini söyledi.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Emzirme Haftası nedeniyle farkındalık etkinlikleri düzenlendi.

 1-7 Ekim emzirme haftası dolayısıyla, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı ek 2 hizmet binası olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde kurulan stantta, polikliniklere tedavi amacıyla gelen anne ve anne adaylarına emzirme teknikleri, emzirmenin bebeğe ve anneye faydaları, anne sütünün yararı konusunda eğitim verildi.

Bebek Dostu Hastane Unvanına sahip olduklarını ifade eden Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan,"1-7 Ekim tarihleri arasında anne sütü önemi ile ilgili olarak etkinlik düzenliyoruz. Bebeklere ilk altı ay sadece anne sütü verilmeli sonrasında ek gıdalara başlanmalı. Bebekler en az iki yaşına kadar emzirilmelidir. Anne sütü oda sıcaklığında 3 saat, buzdolabında ise 3 gün ve derin dondurucuda 3 ay bekleyebilir. Bu amaçla kurulan stantta anne ve anne adaylarımıza çeşitli hediyeler verildi." dedi. (Cemil Özdaş - İLKHA)

Kategori: Sağlık
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir