loader
Mülk Köyü’nde metan gazı paniği Mülk Köyü’nde metan gazı paniği


Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Mülk Köyü’nde metan gazı sızıntısından çok sayıda köylü zehirlendi.

Edinilen bilgiye göre Kahta ilçesine yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan Mülk köyünde sızan metan gazı köy ve çevresinde etkili oldu.

İhbar üzerine köye çok sayıda sağlık, AFAD ve UMKE ekibi sevk edilirken gazdan etkilenen 3 kişi köylüler tarafından köyün girişinde hazır bekleyen 112 Acil Servis Ekiplerine ulaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan, “Mülk köyünde yaşayan vatandaşlarımızın zehirlenme belirtileri gösteren olduğuna ilişkin kaymakamlığımıza ihbar gelmiştir. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve il sağlık müdürlüğü ekiplerimiz derhal olay yerine nakledilmiş ve gerekli ölçümler herhangi bir zehirlenme olması ihtimalini doğuracak bir ihtimalin olup olmadığını tespit çalışmaları başlamıştır. Bu kapsamda 3 vatandaşımız zehirlenme şüphesiyle beraber Kahta Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Herhangi bir hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Herhangi bir gaz zehirlenmesini doğrulayacak elimize gelmiş bir bilgi yoktur. Ancak ekiplerimiz çalışmalarını sürdürmektedirler” şeklinde konuştu.

Ambulanslarla Kahta Devlet Hastanesine kaldırılan 3 kişinin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Öte taraftan AFAD ekiplerinin köy ve çevresinde çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir