loader
Turanlı, Ankara’daki ziyaretlerin detaylarını paylaştı Turanlı, Ankara’daki ziyaretlerin detaylarını paylaştı


Kahta Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı, yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretlerin detaylarını paylaştı.

Kahta Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı, geçtiğimiz günlerde Kahta’nın sorun, talep ve projelerinden oluşturduğu dosyaları milletvekilleri, bakan ve partilerin genel başkanlarına iletmek üzere Ankara’ya gitmişti. Turanlı, ziyaretlerin detaylarını paylaşmak üzere yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ziyaretlerin sıcak geçtiğini kaydeden Turanlı, vekillerin kendilerine destek vereceğine inandığını belirtti.

Turanlı, vekillerin kendisine gösterdikleri yakın ve sıcak ilgiden dolayı teşekkür ederek, “Geçtiğimiz günlerde ilçemiz ile hayata geçirmeyi düşündüğümüz proje ve taleplerimizi sunmak üzere Ankara’ya giderek beş vekilimizi de ziyaret ettik. Beş vekilimize de aynı talep ve duygularla gittik. Sayın vekillerimiz bizleri çok sıcak bir ortamda karşıladılar. Özellikle Ahmet Bey ile görüşmemizde sağ olsun ilgili yerlerle hemen birkaç görüşme yaptı. Çevre ve Şehircilik ile ilgili talep dosyamızı da Ahmet Bey Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un Adıyaman ziyaretinde de Sayın Bakanımıza vermemizde vesile oldu. Bu arada CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nu da ziyaret etme imkânımız oldu. Aynı şekilde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ve seçim döneminde Adıyaman’a gelen iki milletvekilini ve eski AK Parti milletvekillerimizden Mehmet Erdoğan’ı da ziyaret etme fırsatı buldum” dedi.

Turanlı, vekillere sunduğu dosyada; Diyarbakır Yolu Projesi, Mülk Göleti, Haydaran Suyu ve arıtma tesisi, Sahil Yolu Projesi, Saat Kulesi, Kahta’nın girişinde tarihi ve turistik dokusuna uygun bir Cendere Köprüsü görünümünde üst geçit, Adıyaman’dan Kahta’ya gelirken bölünmüş yolda aydınlatma direkleri, Belediyeler Birliğinden araç ekipman desteği, Kent Parkı Kademe Projesi, 2 tane Çevre Yolu Projesi, 3 tane park projesi, Semt Pazarı Projesi ve Modern Hayvan Pazarı gibi projelerin olduğunu söyledi.

“Kâhta’mız için güzel şeyler olacak”

Turanlı, açıklamasının devamında, “Bu ziyaretlerimizi Kâhta’mıza daha nasıl iyi hizmet edebiliriz ve bu hizmet ağını nasıl genişletebiliriz düşüncesiyle gerçekleştirdik. Bu konuda Sayın Kaymakamımızı da bilgilendirdik. İnanıyorum ki Kâhta’mız için güzel şeyler olacak. Götürdüğümüz her şey çözülecek diye bir şey yok. Tek amacımız halkımıza ilçemize daha iyi daha güzel hizmetler kazandırmak. Vekillerimizin desteğinde güzel şeylerin olacağına inanıyorum” sözlerini kullandı.

“İlçemize katkısı olan kim varsa ayağına giderim”

Belediye Başkanı seçildiği gün parti rozetini çıkardığını belirten Turanlı, “Başkan seçildiğim gün milletin rozetini taktım. Çünkü Kahta halkı onlara hizmet etmem için bana destek verdiler. Ben de bu saatten sonra asla kişisel hesaplar peşinde olmadım ve olmayacağım. Daha güzel ve yaşanabilir bir Kahta için elimden gelen tüm gayreti göstererek çalmadık kapı bırakmayacağım. Kimin ne projesi varsa gelsin beraber hayata geçirelim. Kahta’nın sorunları var. Bizim de çözüm önerilerimiz ve projelerimiz var. Bunun için vekillerimizle, STK’larla, basınla ve toplumumuzun tüm kesimleri ile istişare halinde olacağız. İlçemizin menfaatine katkı sağlayacak kim olursa olsun, onun ayağına giderim” dedi. (Haber: Aydın Evren)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
sanalbasin.com üyesidir