loader
Kahta’da TUBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi Kahta’da TUBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi


Adıyaman’ın Kahta ilçesinde düzenlenen TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda öğrenciler, hazırladıkları projeleri sergiledi.

Çıralık Ortaokulu ve Şehit Nazif Kaplan Ortaokulunda düzenlenen bilim fuarında öğrenciler, birbirinden farklı projelerini sergiledi.

Kaymakam Saadettin Doğan ve beraberindeki protokol üyelerinin büyük bir hayranlıkla incelediği bilim fuarında öğrenciler, deprem, erozyon, radyasyonun bitikler zararları, solucan gübresinin faydaları, robotik kodlama ve mekatronik gibi alanlarda geliştirdikleri projelerini sergiledi.

Öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin bulunduğu stantları gezen Kaymakam Saadettin Doğan, öğrencilerin sunumlarını dinleyerek öğrencilerden projenin hedefi, amacı ve faydaları hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Doğan, bu projeler ile öğrencilerin teorik olan bilgiyi pratik ortamda görme ve uygulama imkanına kavuştuğunu aktararak, “Yarınımızın büyükleri ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yapmış olduğu birbirinden güzel projeleri bize umut verdi. Projelerin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.”

Programa, Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan, İlçe Belediye Başkan Vekili Osman Erol, İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, HÜDA PAR Kahta İlçe Başkanı Bedir Elçi, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni ile STK Temsilcileri katıldı. (Haber: Aydın Evren)Kategori: Bilim & Teknik
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir