loader
Kahta’da trafiği rahatlatacak yeni yol yapılıyor Kahta’da trafiği rahatlatacak yeni yol yapılıyor


Kahta’da ‘Çiftlik’ olarak bilinen ve imar yolu olmasına rağmen yıllardır kullanıma uygun hale getirilmeyen Girne Mahallesi Kurtuluş caddesi tamamlanarak trafiğe açılıyor.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, yapılan çalışmalar kapsamında Girne Mahallesinde açılan yeni Cadde ile hem mahallelinin nefes alacağını hem de trafik sorununun yaşanmayacağını söyledi.

“3 mahalle canlanacak”

Mahallelinin isteğini geri çevirmediğini belirten Turanlı “Mahallelerimizin kentte olan ulaşım bütünlüğünü sağlamak için yatırımlarımız devam ediyor. Girne Mahallesi sakinlerinin isteği üzerine Girne Mahallesinde yeni yollar açıyoruz. Girne Mahallesinde yapılan yol çalışmalar ile hem mahalleli nefes alacak hem de trafik sorunu ortadan kalkacak. Aynı zamanda da 3 mahallemiz de canlanacak. Tabi yol çalışmalarımız devam edecek ama ilk etapta bu yol çalışmamız Yavuz Selim, Girne ve Turgut Özal mahallerini kesintisiz birbirine bağlıyor” dedi.

“İlçenin trafik yükünü alacak”

Başkan Turanlı, Mahallelerimize önemli bir artı değer katacak olan bu yol ile ilçenin trafik yükünü alacak, yakıt ve zaman tasarrufu sağlayacak hatta alternatif bir güzergâh olacak. Girne Mahallesi Diyarbakır Yolu bağlantısını sağlayacak bu yolun Girne Mahallesi Kurtuluş Caddesindeki sorunlu parselleri için de mahalle sakinleri belediyemize hiç zorluk çıkartmadan yardımcı oldular. Ben bu güzel davranışlarından dolayı mahalle sakinlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Büyük bir anlayış gösterdiler. 20 metre genişliğinde olacak yolun açma çalışmasının tamamlanmasının ardından malzeme serimi yapılarak yolun oturmasını bekleyeceğiz. Sezon ile birlikte yağmurlama ve kanalizasyon çalışmalarından sonra asfalt kaplaması yapılacak.

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir