loader
Adıyaman'da Sanayi ve Ekonomi Platformu toplantısı yapıldı Adıyaman'da Sanayi ve Ekonomi Platformu toplantısı yapıldı


Adıyaman’ın sanayi ve ticaretinin rekabet edilebilirliğinin ve verimliliğinin artırılarak, ilin rekabetçilik analizinin yapılması ve rekabetçi sektörlerin gelişimini sağlayacak proje ve faaliyetleri uygulamak amacıyla toplantı yapıldı.

Vali Aykut Pekmez Başkanlığında toplanan Adıyaman Sanayi ve Ekonomi Platformu, ilk toplantısını yaptı.

Vali Aykut Pekmez Başkanlığında Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Vali Yardımcısı Bedir Deveci, Kâhta, Besni ve Gölbaşı Kaymakamları, Belediye Başkanları, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan, ilgili kurum amirleri, STK Başkanları ve sektör temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Aykut Pekmez, "Sanayi ve Ekonomi Platformunun amacı,  Adıyaman'ın sanayi ve ekonomisine yöne veren kamu kurum ve kuruluşları, iş dünyası, üniversite, STK’lar arasındaki iletişim ağını sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla kuvvetlendirerek, bilgi alışverişini artırmak, işbirliği ve evrensel iş ahlakı çerçevesinde birlikte iş yapma kültürünü geliştirmektir. Serbest piyasa kuralları ile rekabet gücünü artırmak, kamu-üniversite-özel sektör arasındaki işbirliğini güçlendirmek, istihdam, üretim ve ihracat kapasitesini geliştirmek ve daha yüksek bir katma değer ortaya çıkararak toplumun refah seviyesini yükseltmek ve milli ekonomiye katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunmaktır." dedi.

Vali Pekmez son olarak, "Bugün ilkini düzenlediğimiz bu toplantıda sanayici ve iş adamlarımız ile sektör temsilcilerinden gelecek görüş ve öneriler sonucunda sektörün sorunlarını ve ihtiyaçlarını öncelik sırasına göre belirleyerek bu sorunların çözümü noktasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunup gerekli adımları atacağız." ifadelerini kullandı. 

Gerçekleşen toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan, Adıyaman Sanayi ve Ekonomi Platformunun amaç ve hedeflerini içeren bir sunum yaparak, rakamlarla ilin mevcut sanayi ve ekonomi durumu ile ilgili bilgiler verdi. (Cemil Özdaş - İLKHA)

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir