loader
İhtiyaç sahibi olduğu halde bağışta bulundu İhtiyaç sahibi olduğu halde bağışta bulundu


Adıyaman Mevlana Ortaokulu’nda okuyan 7'inci sınıf öğrencisi Ömer Faruk Ekici aldığı ilk bursunu okuluna bağışladı.

Adıyaman Mevlana Ortaokulu’nda okuyan ve geçen yıl bursluluk sınavını kazanan 7'inci sınıf öğrencisi Ömer Faruk Ekici ilk bursu olan 100 lirasını okuluna bağışladı.

Okulunda öğretmenlerinin kendileri için büyük çaba sarf ettiğini ve onların sayesinde burslu olduğunu söyleyen Ekici, "Okulumda maddi durumu iyi olmayan arkadaşlarım çok. Onların da daha güzel seviyelere gelmesi için okulumuza destek verilmesi gerektiğini düşündüm. Sınıf öğretmenim Ahmet Keser'e, ilk bursumla okula bağış yapmak istediğimi söyledim. 'Ailenle görüş onlar uygun görürse olabilir.' deyince ailemle görüştüm onlar da 'Çok güzel düşünmüşsün.' diyerek bankadan bağış yapmama yardımcı oldular." dedi.

Bağış makbuzunu Ekici'den teslim alan okul müdürü Ahmet Şahin çok duygulandığını ifade ederek "Ömer okulumuzda ekonomik durumu gerçekten kötü olan öğrencilerinizden biri. Onun bursluluk sınavını kazanması ve eğitim masraflarında ailesine destek çıkacak olması bizleri sevindirdi. Ancak bizi asıl mutlu eden öğrencimize kazandırdığımız erdemli davranışı olmuştur. Ömer'in davranışı eğitim öğretimde başarının sadece sınavla ölçülmemesi gerektiğinin en somut göstergesidir. Ömer'e ve böyle erdemli bir bireyi yetiştiren ailesine bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. (Cemil Özdaş -İLKHA) 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir