loader
ADIYAMAN’DAKİ DOĞA HARİKASI ŞELALE KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR ADIYAMAN’DAKİ DOĞA HARİKASI ŞELALE KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR


Adıyaman’daki doğa harikası Hamam Deresi Şelalesi keşfedilmeyi ve turizme kazandırılmayı bekliyor.

Adıyaman Merkeze bağlı Durak Köyü Pınarbaşı mezrası yakınında bulunan Hamam Deresi Şelalesi çevre köylüler dışında çok az insan tarafından biliniyor. Doğa harikası şelaleyi fotoğraflarda görerek merak edip canlı olarak görmeye gelen vatandaşlar, buranın harika bir yer olduğunu, çevre düzenlemesinin yapılarak turizme kazandırılması gerektiğini söyledi.

Bugüne kadar tanıtılmayan ve turizme kazandırılmayan şelale, keşfedilmeyi bekliyor. Özellikle ildeki turizm hareketliliğine katkısı olabilecek şelale, hem ilin ekonomisine hem de tanıtımına katkı sunacağı belirtiliyor.

Şelaleyi ziyaret eden vatandaşlar, bugüne kadar tanıtımının yapılmamasının büyük bir eksiklik olduğunu belirterek, şelalenin ihtişamını görmek için engebeli yoldan aşağı inmekte zorlandık. Çoluk-çocuğu olanlar buraya kadar geldiği halde yolun dik yokuşlu, engebeli ve bozuk oluşundan dolayı şelaleyi görmeden geri gidiyorlar. İlgililerden buranın tanıtımını ve çevre düzenlemesini yapıp turizme kazandırılmasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı. (Aydın Evren – KAHTA BASIN)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir