loader
KAHTA İTFAİYE AMİRLİĞİNDEN “ANIZ YANGINI” UYARISI KAHTA İTFAİYE AMİRLİĞİNDEN “ANIZ YANGINI” UYARISI


Kahta Belediyesi İtfaiye Amiri Ahmet Yilanli, anız yangınının tehlikeli ve ilkel bir yöntem olduğuna dikkat çekerek yasak olmasına rağmen anız yangınlarıyla ilgili her gün onlarca ihbar aldıklarını söyledi.

Kahta Belediyesi İtfaiye Amiri Ahmet Yilanli, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte, tahıl tarımının yapıldığı Kahta'mızda anız yangını tehlikesi başlamış bulunmaktadır. Anız yangınları henüz biçilmemiş ekinler başta olmak üzere çevrede bulunan bağ-bahçe, yerleşim yerleri ve yangın çıkan bölgelere yakın trafik akışını tehdit etmektedir.”

Yilanli, Ziraat Mühendislerinin anız yakmanın toprak için ne denli zararlı olduğunu ısrarla vurguladıklarını aktararak “Buna rağmen bazı çiftçilerimiz maalesef anız yakmaya devam etmektedir. Her gün aldığımız onlarca anız ihbarı da bu ilkel yöntemin ilçemizde halen zemin bulduğunu gözler önüne sermektedir. Kanunen yasaklanmış olmasına rağmen devam ettirilen anız yakma işlemi tarlalarda yaşayan birçok canlının ölmesine ve ekolojik sistemin bozulmasına neden olmaktadır. Çiftçilerimizden bu konuda daha duyarlı olmalarını, kesinlikle anız yakmamalarını, anız yakanları uyarmalarını ve gerekirse Jandarma veya polis ekiplerine bildirmelerini önemle rica ediyoruz. Her türlü önlemi aldıktan sonra çıkabilecek olan anız yangınları için ise 110 numaralı yangın ihbar hattımızı aramanız yeterli olacaktır.” İfadelerini kullandı. (Kahta Basın)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir