loader
Türkiye Petrolleri’nden Adıyaman’a 3 bin ton asfalt desteği Türkiye Petrolleri’nden Adıyaman’a 3 bin ton asfalt desteği


Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü, Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresine, Adıyaman ve Kâhta Belediyelerine toplamda 3 Bin ton asfalt desteğinde bulundu.

Asfalt protokolü Valilik Makamında Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve Türkiye Petrolleri Bölge Müdürü Savaş Bütün arasında imzalandı.

İmzalanan protokol ile Türkiye Petrolleri tarafından 2015 yılı içerisinde, Adıyaman Valiliğine bin ton, Adıyaman Belediyesi'ne bin 500 ton ve Kâhta Belediyesi'ne de 500 ton olmak üzere toplam 3 bin ton asfalt verilecek.

Düzenlenen asfalt protokol imzasında konuşan TP Adıyaman Bölge Müdürü Savaş Bütün, “Her yıl olduğu gibi bu yılda Adıyaman’a asfalt desteğinde bulunuyoruz. İmza altına aldığımız protokol ile Valiliğimize Bin ton, Adıyaman Belediyemize bin 500 ton ve Kâhta Belediyemize 500 ton olmak üzere toplamda 3 bin ton asfalt yardımında bulunacağız” dedi.

Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, verdikleri asfalt desteğinden ötürü TPAO Genel Müdürü ve Besim Şişman ve Bölge Müdürü Savaş Bütün’e teşekkür ederek, bu katkıların devamını diledi. 

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise, sağlamış olduğu desteklerden dolayı TP Genel Müdürlüğü ile Bölge Müdürlüğüne teşekkür ederek, TP  her yıl belli oranlarda Belediyemize asfalt desteği vermektedir. Bu yılda bin 500 ton asfalt protokolünü imzaladık. Bu asfaltı şehrimizin yollarında kullanacağız. TP’nin bağışladığı asfalt desteği Adıyaman Belediyesinin ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayacak bir miktardır.” ifadelerini kullandı.  

Daha sonra konuşan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise, “TP bu yıl Adıyaman’ımıza 3 bin ton asfalt malzemesi yardımında bulunacak. Ağır tonajlı araçların bozduğu köy yollarında meydana gelen kırılma, çökme ve diğer hasarları gidermek üzere de Valiliğimize bin ton asfalt hibe edilmiştir. Adıyaman merkez ve ilçelerde bozulan köy yollarının onarılarak iyileştirilmesi amacıyla hibe edilen bin tonluk asfaltı 2015 yılı içerisinde İl Özel İdaresince köy yollarının onarımı için kullanacağız” dedi.  

 

Yapılan konuşmaların ardından 3 bin tonluk asfaltın protokolü imzalandı.

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir