loader
Hamas'tan 'Kudüs Günü' çağrısı Hamas'tan 'Kudüs Günü' çağrısı


Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) ve İslami Cihad Hareketi, dünya Müslümanlarına Ramazan ayının son Cumasına denk gelen Dünya Kudüs Günü'ne katılmaları yönünde çağrıda bulundu.

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle dün bir açıklama yapan Hamas sözcüsü Moşir el'Mısri, Ramazan ayının son cumasına denk gelen Dünya Kudüs Günü'nde bütün Müslümanların görkemli bir katılım sergileyerek yürüyüşlere ve etkinliklere katılarak Filistin davasına ve Mescidi Aksa'ya desteklerini ortaya koymaya davet etti.

Mısri, terör rejimi İsrail'in bölgede mevcut şartları bir fırsat olarak gördüğünü ve bu durumdan istifade ederek Filistinliler aleyhinde baskılarını arttırdığını söyledi.

Mısri, ramazan ayının son cumasının Kudüs Günü olduğunu belirterek, bu günün Filistin davası ve Kudüs için çok önemli olduğunu zira böyle bir günün asıl hedefinin terör rejimi İsrail'e karşı müslümanların Filistin davasına sahip çıkmalarını göstermek olduğunu söyledi.

Bu arada Filistin İslami Cihad Hareketi sözcüsü Davut Şehab da, Kudüs Günü'nde bütün müslümanlardan ciddi bir şekilde Filistinlilere verdikleri desteği göstermelerini istedi.

Şehab, Kudüs Günü'nün bütün Arap ve müslüman milletler için çok önemli yerinin olduğunu dile getirirken, Ramazan ayının son cumasını Kudüs Günü olarak ilan eden rahmetli İmam Humeyni'nin bu girişiminin takdire şayan olduğunu zira onun bu girişimiyle gerçekte müslümanların en önemli meselesinin Kudüs ve Filistin davası olduğunu gösterdiğini söyledi. (Kaynak: İRİB)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir