loader
Kupaya kelepçe vuranların Kutlu Doğum hazımsızlığı Kupaya kelepçe vuranların Kutlu Doğum hazımsızlığı


Her yıl Peygamber sevdalıları platformu düzenli olarak Nisan ayı içerisinde il, ilçe, kasaba ve hatta köylerde sırf Muhammedi iklimi canlandırmak ve Peygamberin sevgisini, davasını zihinlerde canlı tutabilmek adına Kutlu doğum etkinlikleri düzenlemektedir...

Her yıl Peygamber sevdalıları platformu düzenli olarak Nisan ayı içerisinde il, ilçe, kasaba ve hatta köylerde sırf Muhammedi iklimi canlandırmak ve Peygamberin sevgisini, davasını zihinlerde canlı tutabilmek adına Kutlu doğum etkinlikleri düzenlemektedir.  Halkın bu etkinliklere olan teveccühü her yıl katlanarak artmakta ve bazı merkezlerde meydanlara bile sığmamaktadır.  İlk zamanlarda kapalı alanlarda yapılan bu etkinlikler şu an meydanlara bile sığmamakta ve bu teveccüh her geçen gün daha da artmaktadır. 

Yıllarca bin bir yalan ve iftiralarla, masallarla, self oryantalizm aldatmacalarıyla, içindeki peygamber sevgisi arka plana ittirilen halkımız, Peygamber Sevdalılarının etkinlikleriyle bu aşkı gönlünde tekrar canlandırmaya başlamış ve Muhammedi meydanlarda yerlerini almaya başlamışlardır.  Hiçbir ırkın, kavmin, aşiretin, mezhebin üstün sayılmadığı, bütün Müslümanların eşit bir şekilde Allah için birbirini canı gönülden severek bir araya geldikleri Muhammedi meydanlar. Bu gün yaşanan anarşi, terör, adaletsizlik, emniyetsizlik, güvensizlik ve benzeri her türlü huzursuzluğu yok edecek olan Muhammedi meydanlar.

Kutlu doğum etkinliği münasebetiyle bir araya toplanan insanlara sürekli bu gerçekler aktarılmakta, Muhammedi damga olmayan hiçbir kurumun gerçek manada görevini yerine tam getiremeyeceği anlatılmakta ve toplumda gerçek bir huzur ve refah ortamı oluşturulabilmesi için mutlaka ama mutlaka Muhammedi iklimin teneffüs edilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Ki tarih ve bilim de aynen bu gerçeği haykırmaktadır.

Batı da Muhammedi iklim olmadan da huzurlu diye örnek gösterilen toplumlara baktığımızda,  insanların sadece kendi menfi çerçevesi içerisinde,  iş-ev döngüsü esaretiyle her türlü insani duygulardan soyutlanmış ve aile kültürü olmadan ve her türlü nefsani duygunun kölesi haline geldiğini görmekteyiz. Oysa o cahiliye toplumu üzerine inşa edilen muazzam İslam medeniyeti, İnsanların hem dünya hem ahiret hayatında huzur bulmasının yegâne yolunu gösteren bir modeldir.

İşte insanların bu kurtuluş yoluna ulaşmasını istemeyen şeytani beyinler Peygamber sevdalılarının bu etkinlikleri karşısında boş durmamakta ve elinden gelen her türlü melaneti gerçekleştirmek için tüm gücüyle çalışmaktadırlar. Yıllarca Kutlu doğum mitingi düzenleyen Müslümanları tehditlerle ve zindanlarla yıldırmak için Kumpaslar kurup Bu mitingleri düzenleyenleri suçsuz oldukları halde zindanlara attılar. İşkencelerden geçirdiler. Bu da yetmedi ilden ile sevk ederek bu Müslümanların ailelerini de cezalandırma yoluna gittiler. Diğer yandan bu zihniyetin öz kardeşleri bu yolu şiar edinmiş Peygamber sevdalılarını binalardan atıp, paramparça ederek yaktılar.

Bütün bu zulümleri, insanları korumak ve düzeni sağlamak için yemin ederek işbaşına gelen kişiler ve onların sözde özgürlük ve barış sloganlarıyla meydanlara çıkan zihniyet kardeşleri yaptı. Terörden korumaya yemin ettikleri Müslümanları kendileri terörize ederek sırf Peygamberin sevdasını gönüllerde canlandırmayı kendilerine yol olarak seçtikleri için bu Müslümanlara en ağır zulümleri reva gördüler. Sonra Allah bunların düzenini bozdu ve rezil rüsva ederek yaptıkları her tülü pisliği gün yüzüne çıkardı. Ama grup olarak bitseler bile maalesef aynı Ebu Cehil zihniyeti bitmemekte ve hala devam etmektedir. Ayrıca bu zihniyetin yaptıklarını bütün asayiş ve emniyet siyaset vs görüp söylemlerinde dile getirmesine rağmen  bu suçsuz Müslümanlar hiçbir adım atılmaması da olayın bir farklı boyutudur.

Bu gün gelinen noktada hala bu zihniyet farklı isimler altında tezahür etmekte ve Kutlu doğum Etkinliklerini sabote etmek için her türlü şeytanlığa başvurmaktadır. Bu etkinliklerin iptal edilmesi ya yapılmaması için var gücüyle uğraşan bu şahıslar, Kutlu doğum programı öncesinde ve program esnasında da insanları terörize ederek, insanları kışkırtmaya ve sabote etmeye çalışmaktadırlar.

2016 Kahta Kutlu Doğum Etkinliğinde bayrak ve bardak satan Veysi Beğen isimli bir genci bardağın üzerinde Şeyh Said, Bediüzaman ve İslam Âlimlerinin fotoğrafı var diyerek terörist muamelesiyle gözaltına aldılar. Olayın arkasından Türkiye genelinde gelen tepkiler üzerine suçsuz diyerek serbest bıraktılar. Veysi Beğen’i suçsuz olarak serbest bırakmalarına rağmen ondan bir hafta sonra 2016 Adıyaman Kutlu Doğum etkinliğinde yine bardak bahane edilerek sabote edilmeye ve oradaki Müslümanlar terörize edilmeye çalışıldı.

 

Oysa 07.04.2016 tarihinde Kanal 24 ‘te canlı yayına katılan Ak Parti milletvekili Mehmet Metiner şu cümleleri konuşmuştu :

"Adıyaman’a taziyem için  gitmiştim. Hala emniyet içinde HÜDAPAR’lıları terörize etmek isteyen paralel unsurlar var. Demokratik yasal bir miting. Peygamber Efendimizi anmayla ilgili. Orada Kupa satan bir seyyar satıcı, üzerine Hüseyin Velioğlu’nun fotoğrafı var diye fotoğrafını çekiyorlar, savcıya gönderiyorlar, kriminal bir suçlu terör örgütü üyesi yakalandı diye. Bu Grup terörle arasına mesafe koymuş, toplumsal barıştan yana, onca ağır tahrik’e rağmen terörize olmamak için ellerinden gelen her türlü sağduyuyu gösteriyorlar. HÜDAPAR’lıları pkk ile aynı kefeye koyup terörize etmeye çalışmak hangi akla hizmettir.”

İnsanlık tarihi boyunca hak kazanmış batıl zelil olmuştur. Şeytanın kulları çalışmış ama hem dünyasını hem de ahiretini kaybederek tarihin sayfalarında kaybolup unutulup gitmişlerdir. Rahmanın kulları ise dünyalarını ahiret karşılığında satarak karlı bir ticarete imza atmış ve isimleri nesilden nesile aktarılarak insalığa yol gösterici birer yıldız olmuşlardır. Yüce Rahman bu hususta şöyle buyurmaktadır:

“Ey iman edenler! Sizi elem dolu bir azaptan kurtaracak bir ticaret göstereyim mi size?   Allah'a ve peygamberine inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda mücadele edersiniz. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır. (saf 10-11)”

Allaha emanet olun.

Ferit Gölgül-Köşe Yazısı

Kategori: Makale
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir