loader
Kâhta Çağrı Der’den çocuklara yönelik piknik etkinliği Kâhta Çağrı Der’den çocuklara yönelik piknik etkinliği

Haberin galerisi için tıklayın!
Kahta’da faaliyet yürüten Kahta Çağrı Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 8-13 yaş arası çocuklara yönelik piknik etkinliği düzenlendi. Piknik sonunda bütün öğrencilerin birbirinden helallik dilemesi takdire şayan olarak değerlendirildi.

 Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yaptığı İslami çalışmalarıyla, yardımlaşma ve kültürel çalışmalarıyla adını duyuran Kahta Çağrı Der 8-13 yaş arası öğrencileri pikniğe götürdü.

 

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde türbesi bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal piknik alanına götürülen öğrencilere futbol maçı, çuval yarışı ve bilgi yarışması yapıldı.

Yaklaşık 80 öğrencinin katıldığı piknik etkinliğinde grup şeklinde düzenlenen bilgi yarışmasında birinci olan gruba ödül olarak Kur’an-ı Kerim verilirken pikniğe katılan tüm öğrencilere de kalem hediye edildi.

Okunan ilahiler eşliğinde halay çekilirken piknik alanında bulunan diğer vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüldü. Öğrenciler piknik alanındaki çöpleri toplayarak örnek bir davranış sergiledi.

Son olarak öğrenciler kuyruk oluşturup birbirlerinden helallik dileyip Sahabe Savfan Bin Muattal türbesini ziyaret etti.

Piknik hakkında duygu ve düşüncelerini İLKHA ile paylaşan öğrenciler bu tür etkinliklerin her zaman yapılmasını istedi.

Işık camisi Kur’an kursundan katıldığını söyleyen Güven Koçak, “Bu pikniğe katılmam çok güzel oldu. Yemeğimizi yedik, oyunlarımızı oynadık ve ilahiler de söyledik. Millet tarafından çok iyi karşılandık. Seneye bir daha gelmeyi istiyorum.” dedi.

Karşıyaka camisi Kur’an kursundan katılan Taha Kaman çok zevkli bir gün geçirdiğini aktararak, “Çuval yarışı oynadık, bilgi yarışması yaptık. Abilerimiz bilgi yarışmasında birinci olanlara ödüllerini verdi. Onlara teşekkür ediyoruz. Onların değerini bilmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Pikniğe gelip çeşit çeşit oyunlar oynayarak eğlendiklerini aktaran Adem Günay, “Buraya gelip her çeşit oyunlar oynadık. Çuval yarışı, ip çekme yarışı, futbol maçı yaptık. Bizi buraya getiren abilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Çağrı Der yetkililerinden Selman Güzel Piknik etkinliği hakkında İLKHA’ya yaptığı açıklamada her sene çeşitli yerlerde düzenledikleri piknik etkinliğini bu sene ise Savfan Bin Muattal türbesinde yaptıklarını aktardı. Güzel, çocukların enerji ile dolu olduğunu, enerjilerini boşaltmaları için sürekli hareketli olduklarının altını çizerek “Çocuğu bir odaya koysan da caminin içine koysan da çocuk durmayacak, sürekli hareketli olacaktır.” ifadelerini kullandı. (Kahta Basın)
 

Diğer görseller için tıklayın...

Kategori: Kültür & sanat
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir