loader
Liseli öğrencilerden “Asr-ı Saadet” konulu tiyatro gösterisi Liseli öğrencilerden “Asr-ı Saadet” konulu tiyatro gösterisi


ADIYAMAN - Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri “Asr-ı Saadet” devrini anlatan bir tiyatro gösterisi sergiledi.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, günümüz yaşamı ile Asr-ı Saadet devrini karşılaştıran tiyatro gösterisi sundu.

Kahta Gençlik Merkezinde düzenlenen tiyatro gösterisine okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Katılımcılar tarafından oldukça büyük ilgi gören tiyatro, önce günümüzdeki rahat ve konforlu yaşamı eleştirel tarzda sergiledi. Daha sonra Hz. Muhammed döneminde yaşanan açlık, zorluk ve işkence ile yoğrulan sahabelerin hayatı canlandırıldı.

Tiyatroda, günümüz hayatı sahnelendiğinde bayan-erkek ilişkileri çok normal olarak karşılandı. Asr-ı Saadet devri sahnelenirken kadı erkek ilişkilerinde mahremiyete dikkat çekildi.

Yönetmenliğini Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Mustafa N. Aktaş’ın yaptığı “Gölge” adlı tiyatroda sahabelerin sade yaşamı ön planda tutuldu. (Aydın Evren - İLKHA)
Kategori: Kültür & sanat
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir