loader
Avrupa baharı ! - Ferit Gölgül [Köşe Yazısı] Avrupa baharı ! - Ferit Gölgül [Köşe Yazısı]


Ülkede gazetelere sansür uygulanıyor. Polis, Twitter ve Google’ın bürolarını basıyor. Sosyal medyada engellemeler ve sansürler uygulanıyor. İnternette yayınlanan Fransız Polisinin şiddet uyguladığı videolar hemen kaldırtılıyor.

 

Bismillahirrahmanirrahim

Son bir haftadır Avrupa ülkelerinde ve özellikle Fransa’da bir ayaklanma başladı ve hala devam ediyor. Fransa'da çalışma yasa tasarısına tepki olarak başlayan bu ayaklanmalar ülke geneline yansıdı ve buna karşılık ülkede bir kaos başladı. Sadece Fransa’da değil, Belçika, İspanya ve uzun süredir bir türlü toparlanamayan Yunanistan’da da bu şiddetli ayaklanmalar ve şiddet dalgası devam ediyor. Ayrıca Müslüman ülkeleri fitne ateşini yayarak, rahatça sömüren diğer Avrupa ülkelerinin de karışması an meselesi.

       

Fransa da işçilerin başlattığı eylemlerden dolayı akaryakıt ve elektrikte üretimler durma noktasına geldiğinden dolayı ülkede önce büyük bir akaryakıt sorunu ve şimdi de elektrik sorunu oluşmaya başladı.

 

Olaylar başladıktan sonraki Google Trends istatistik raporlarına göre, Fransızlar Google'da en çok Fransızcada "benzin deposundan pompayla yakıt çalmak" anlamına gelen "sifonner" kelimesini aradı.

 

Biz televizyon ekranlarından Fransız Polisinin göstericilere karşı uyguladığı orantısız şiddeti ve basın mensuplarını darp görüntülerini naklen izlerken,  Fransa ve Avrupa’nın Gezi olaylarında yaygara koparan sözde özgürlükçü medyası olaylara kör ve sağır. 

 

Ülkede gazetelere sansür uygulanıyor. Polis, Twitter ve Google’ın bürolarını basıyor. Sosyal medyada engellemeler ve sansürler uygulanıyor.  İnternette yayınlanan Fransız Polisinin şiddet uyguladığı videolar hemen kaldırtılıyor.

 

Yaşanan bu olaylar vasıtasıyla, Müslüman ülkeleri yakıp yıkıp kan gölüne çevirerek, sömürerek ve çalarak kendi memleketlerinde haksız kazançla bir zenginlik oluşturan Avrupa’nın; dünya rahatına endeksli olan yaşam tarzına ve keyfine dokunulduğunda, nasıl da vahşi, barbar ve hayvani yüzlerini ortaya serdiklerini ekranlarda naklen izliyor ve şahit oluyoruz.

 

Yıllardır Müslümanları dinden ahiret inancından koparıp sadece dünya hayatına odaklanmaları için Sekülerizm ve laikliği, Müslümanlara çağdaşlık diye yutturmaya çalışan sözde çağdaş ve medeni Avrupa, yaşanan bütün bu olaylar karşısında kör ve sağır kesilmiş durumda.  Bileşmiş Milletler veya Avrupa birliği “endişeliyiz” açıklamaları yapmıyor. “Basın özgürlüğü” naraları atılmıyor. “Orantısız şiddet” söylemleri de yok.

 

Sadece Avrupa Medyası değil ülkemizde ki sözde özgürlüğü ve insan haklarını savunduğunu söyleyen medyadan da ses seda yok. Gezi olaylarında gün boyu canlı yayın yapan kanallar, Avrupa’nın Vandalizm’ine karşı başlarını kuma gömmüş ve hala utanmadan, pişkince özgürlük şarkıları mırıldanıyorlar.

 

Gerek Avrupa’nın gerekse ülkemizde ki malum medyanın bu ikiyüzlü tutumu bize hiç de yabancı değil. Ne Fransa’nın uyguladığı şiddet ne de şiddet uygulanan halk, bu sahte özgürlükçülerin umurunda değil ve hiçbir zaman da olmadı. Onların umurunda olan tek şey; onların,  inançtan ve dinden uzak, helal ve haram ayırt etmeyen seküler yaşam tarzının özgürlüğüdür.

 

Onlar için insanların inancına pranga takmak,  hakaret etmek, Peygambere hakaret etmek ve hatta Allah’a hakaret etmek özgürlük ama onların işledikleri haramlardan ve rezilliklerden herhangi birine dokunmak insanlık suçudur.

 

Yıllarca insanlara “Din nedir? Din afyondur. Din gelişmeye engeldir. Din gericiliktir” diyen bu dünyaperestler;  Siyonizm, materyalizm,  komünizm, faşizm, liberalizm, gibi daha nice izmleri üreten Avrupa’nın Ateist, faşist ve Siyonist inancı peşinde koştular ve hala koşmaktalar.

 

Dünya lüksünü, özgürlük sananlar, izzet ve şerefi, Avrupa’nın sömürgecilikle elde ettiği zenginliğinde ve silahlarında arıyorlar.  Oysa Allah(c.c.) şöyle buyuruyor :

 

“Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar? Bilsinler ki bütün izzet yalnızca Allah'a aittir.(nisa 139)”     

 

 Allaha emanet olun.

Ferit Gölgül

Kategori: Makale
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
sanalbasin.com üyesidir