loader

"Muhammed(s.a.v)’siz Türk, Kürt, Arap... Sıfırdır."


Ülkemizde son yıllarda görüldüğü  gibi  Muhammedi  sevdayı meydanlarda  anlatmak birtakım  zihinleri rahatsız  etse de, her ne adar zulme ve haksızlığa  maruz  kalsak da, hatta ölümle  tehdit edilsek  dahi  Bilal misali ‘’âhad’’  diyerek  davamıza sahipleneceğiz, sahiplenmek  zorundayız. Bu dava sadece belli bir cemaatin omuzlarında değil, Müslümanın diyen herkes sahiplenmek zorundadır. Bu dava Allah (c.c) ve Hz. Muhammed davasıdır. 

Allah'a şükürler olsun, bölgedeki teröre, bölgede İslamı hazmedemeyen zihniyete rağmen ülkenin dört bir yanında özellikle Diyarbakır kutlu doğum etkinliğini  düzenleyen ve katılan tüm kardeşlerimizden binlerce kez Allah razı olsun.  Her yıl olduğu gibi meydanlar yine peygamber sevdalılarıyla dolup taşıyor. Pas tutan yüreklerimize tekrar vahdet ve kardeşlik bağını aşılıyor.

Peygamber Sevdalıları Platformunun düzenlediği Diyarbakır kutlu doğum etkinliği, HDP /PKK, onun maşalarına, uluslararası güçlere ve onları destekleyen Avrupa'ya da büyük bir mesaj göndermesidir. "Siz ne yaparsanız yapın bu milleti İslam’dan koparamayacaksınız" mesajını dik bir duruşla sergilediler. Bölge halkını korumak, savunmak adı altında evlerinden yurtlarından ederek, onların mabetlerine saldırarak masum insanların canına kastederek ve özellikle toplumu İslam’dan uzaklaştıracak çirkin çalışmalar düzenleyerek  kirli emellerini sürekli gün yüzüne çıkarıyorlar.  O'nu anlamayanlar, bugün İslam coğrafyasında yaptıkları sayısız katliamlara şahit oluyoruz. O'nu bilselerdi, insan kanı dökmenin bu kadar kolay olmadığını anlarlardı. O' nu bilselerdi bir insanı kasten öldürmek tüm dünyayı öldürmek olduğunun farkına varırlardı. 

O'nu(s.a.v) ve davasını anlamayan, gerici olarak görenler Mehmet Göktaş hocanın da dediği gibi "sıfırdır."  Muhammed demek vahdet demek, barış demek, kardeşlik demek,  yürüyen Kur'an demek...
Muhammed demek, öz amcasını öldüreni affetmektir,
Muhammed demek, kız çocukları utanç olarak gören cahiliye topluma karşı kadını yücelterek "Cennet annelerin ayakları altındadır " demektir.
Muhammed demek, batıla karşı "güneşi sağ elime, ayı da sol elime verseler vallahi bu davadan vazgeçmem" demektir.
Muhammed demek, Mekke'ye girip "size karşı konulmadıkça hiç kimseyi öldürmeyeceksiniz" demektir. 
Muhammed demek, Taif sokaklarında taşlanırken Allah'tan onlara hidayet dilemektir. 
Muhammed demek, cömertlik, adalet ve eşitlik demek.
Bunun için Muhammed'siz Türk, Kürt, Arap... hangi ırk olursa olsun ,"SIFIRDIR".
"Peygamber size ne verdiyse onu alın. Size neyi yasakladıysa ondan sakının ve Allah'tan korkun. Çünkü Allah'ın azabı şiddetlidir." (Haşr, 7)
      
Ne mutlu O'na  Ümmet olanlara,
Ne mutlu O'nun yolundan gidenlere.
Selam ve dua ile...

foto
Yazar: Abdullah Sevinç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
Advert
sanalbasin.com üyesidir