loader

ABD Destekli FETÖ İşgali!!!

 

        15 Temmuz 2016 gecesi emperyalist güç yani büyük şeytan ABD ve FETÖ, seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek ve dolayısı ile Türkiye  Devleti’ni eline almak, Türkiye’yi CIA  Cuntası’na bırakmak için düğmeye bastı. Bu bir gerçek. Her ne kadar darbeye karşı olduklarını belirtseler de bu ikiyüzlülüklerini her zaman olduğu gibi gizleyemediler.  Darbenin gidişatına göre yaptığı açıklamalar bunu açık açık gösteriyor.

      
           
       Darbenin ilk saatinde ABD medyası "Ordu Erdoğan'ı devirdi!" diye son dakika bilgisi geçerken, CİA düşünce kuruluşu Stratfor'un twitter hesabında her gün bir kez paylaşım yapmasına rağmen, Başkomutan Erdoğan'ın uçağı havadayken hesabında uçuş rotasını 5 kez duyurarak bizzat hedef gösterdi. Yani CIA'nin bizzat darbenin içinde olduğunu kendisi belgeledi. 

 

      ABD'nin açık açık darbenin arkasında olduğu ortadayken Gülen'nin iadesi için daha neyin kanıtını  istiyorlar.   Bu kalkışmanın seyrine göre tavır sergileyen ABD, başarısız olduğunu görünce darbelere karşı olduklarını açıkladılar. Bu nasıl bir ikiyüzlülük? Bu nasıl bir alçaklık?  Ama bu ikiyüzlülüğüne kimse inanmadı. Eğer gerçekleşseydi bu kanlı plan, Mısır da yaptığı gibi ordunun yanında olduğunu açıklayacaktı. Pastadaki payını kapacaktı.

 

     Gün geçtikçe her şey daha netlik kazanıyor. Kimlerin arkasında olduğu tek tek çıkıyor. NATO'nun da bu girişimden haberdar olduğu ortaya çıktı. Ama ne hikmetse, NATO üyesi bir ülkenin tehlikede olduğu bir durumda herhangi bir açıklama ya da uyarıda bulunmaması manidar. Üstelik bu tutuklamalarda "Türkiye'nin adil davranmadığını" söyleyerek "Türkiye'nin NATO üyeliği tehlikeye düşer" diye açıklama yaptılar.


    
          ABD merkezli kirli oyunu hesaplayanlar Yüce Allah’ın hesabını unuttular. Kendilerini üst akıl olarak görüp, kaderin üstünde bir kader olduğunu bilemediler.  "Ve onlar hile yaptılar, Allah da (onlara) hile yaptı. Ve Allah, (hileye karşı) hile yapanların en hayırlısıdır." (ÂLİ ÎMRÂN 54) 
          

Evet, Allah onların hilesini başlarına yıktı. Onlar Allah'ı adaletini,  bu milletin iman dolu yüreklerini hesap etmeden açık açık intihara kalkıştılar. Nitekim intihar girişimi de başarıyla sonuçlandı. Vatanı, namusu, dini değerleri için canını yok sayarak tankların önüne atan iman dolu yükleri hesaba katmadılar. Onlar sandılar bu halk teslim olacak. Sulh adı altında tanklarla etrafa rastgele ateş açarak, f16'larla masum halkı, devletin kurumlarını ve halkın meclisini bombalayarak ülkeye refah getireceklerini sandılar. Resmen savaşarak bir gece de ülkeyi kana bulayacaklardı. Büyük şeytan ve taşeronlarıyla beraber, stadlarda idam sehpaları kurulacaktı ve binlerce masum insanın canına kıyacaklardı, ezanlar tekrar susturacaklardı.    Ama yanıldılar.  Halkın direnişini hesap etmemişlerdi. 
      
  
    Tabi darbe seviciler, geziciler de hainliklerini bir daha tasdiklediler o gece.  Böyle bir kalkışmanın ilk saatlerinde ülkemiz, namusumuz, dini değerlerimiz elden gitti gidiyordu  hala başkanlık sistemi için Erdoğan'ın kurguladığı bir senaryo diyen insanlar oldu.   Erdoğan gitsin de ne olursa olsun diyen insanlar bunlar.  Erdoğan gidince her şeyin güllük gülistanlık olacağını zannediyorlar.  


        Her sıkıştığında halkı sokağa çağıran,  gerçekleşmediği için beş gün yas  tuttuktan sonra, tehlike geçtikten sonra yine ortaya çıkıp zırvalamaya başladı. Hain her yerde ve her zaman hain ne demeli.  Demirtaş, mevcut hükümetin zaten sivil bir darbeyle başta olduğunu ve sokaklara dökülen milyonlarca insanı AKP'nin ekmeğine yağ sürmekle hakaret eden açıklamalarda bulundu. Özelliklede HÜDAPAR ve AKP yakınlaşmasını tehdit olarak görmesi hainliğini, düşmanlığını bir daha kanıtlamış oldu. Anlaşıldığına göre bu direniş, bu ezanlar, bu tekbir sesleri baya korku vermiş ki tehdit olarak görüyor. Meydanlarda halkın tek vücud olması Demirtaş'ın çok zoruna gittiği yaptığı açıklamalarda anlaşılıyor. Halkın üzerine kurşun yağdıran hainleri yakaladıkların da hırpalayan halkı, Kobani  olaylarında Yasin Börü'yü ve arkadaşlarını  vahşice katleden canileri bir tutuyor. Yasin Börü ve arkadaşlarını katleden canileri haklı gösteriyor. PKK'nin her gün katlettiği asker, polis ve halkı görmezden gelip halka kurşun sıkma  askerin dayak yemesine üzülüp, zavallı olarak ifade ediyor katil  Demirtaş. Ayrıca şu ifadeler de bulundu: " IŞİD’çi bir kafa, bir güruh, Hüda-Parlısıyla, AKP’lisiyle bütün dinci, gerici gruplar, meydanlarda güç gösterisi yapıyor" deyip müslümanlara karşı olan kinini tekrar kusuyor. Anlaşılan zoruna çok gitmiş. İslam ülkeleri bu direnişi sevinçle karşılarken, bizim içimizdeki hainlerde darbenin gerçekleşmediğinin hüznünü yaşıyorlar.

 

          Hamas siyasi büro başkanı Meşal "Allah Türkiye'ye lütufta bulundu"  ve  " Türkiye düşseydi Filistin kaybedecekti" dedi. Evet, Emperyalizmin kucağına atılmak istenen Türkiye, ABD ve İsrail kontrolüne bırakılmış olacaktı.  Ve o zaman sadece Filistin değil tüm İslam coğrafyası bundan zarar görecekti.  


        FETÖ askerleri tarafından, haksız yere tutuklanan binlerce insan tekrar cezaevlerine atılacaktı. Hala o  kumpas çetesinin zulmüyle cezaevinde yatan yüzlerce insan var.  Artık bu masum insanlarında haksız olduklarının görülmesini istiyoruz. Nasıl ki Roboski katliamının arkasında ve düşürülen Rus uçağının arkasında bu darbecilerin olduğunu araştırılıyorsa -ki  onların olduğu çıkacak- bu masum insanlarında tutuklanmasın da onların olduğu aşikar. 

Bu vatan hepimizin, 15 Temmuz gecesi hangi görüşe sahip olursak olalım, hangi partiye mensup olursak olalım, Türk, Kürt, Arap, Laz, Cerkez... demeden bizim aslında tek  bir vücud  olduğumuzu, ümmet olduğumuzu dünya ya kanıtladık.  Ümmet şuuruyla Çanakkale misali ezanlarla ve Allah-u Ekber sesleriyle bir olduk zulme karşı. Ve elhamdülillah başardık. 


    Özellikle bu tür darbelerden en çok zarar gören HÜDAPAR mensupları, AKP'nin ve seçilmiş Cumhurbaşkanı'nın ( 7'den 70'e)  yanında olduklarını gösterdi. Bundan her ne kadar rahatsız olanlar olsa da bizler ümmet ve kardeş olmanın gerekliliğini yaptık.  Ve yapmaya da devam edeceğiz.  Çünkü biz kardeşiz.

 

Türkiye halkı, darbeye karşı darbe yaparak büyük bir tehlikeden kurtuldu. Hayatını kaybeden tüm şehidlerimizi rahmetle anıyorum.  Bu tür belaların bir daha yaşanmaması duasıyla İnşaallah.

 

Selam ve dua ile...

foto
Yazar: Abdullah Sevinç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
Advert
sanalbasin.com üyesidir