loader

HDPKK İslam'ın ve Kürtlerin Düşmanı Olan Dinsiz Bir Yapılanmadır


 

 

             Bölge insanın kanını sürekli ucuz gören, kendi amaçlarını gerçekleştirmek, amaçlarına ulaşmak için kan dökmeyi mübah gören, hiçbir ahlaki yapısı olmayan, hukuk tanımayan ve tamamen komünist-marksist-lenisist  eğitiminde şekillenen PKK ve HDP stratejisi, bölge halkına kurulduğu günden bu yana sürekli kan ve göz yaşı vermiş. Taktikleri hep ölüm, şiddet, kan, barbarlık ve kaos olmuştur/olmaktadır.
  

    Bu  insanlık düşmanı yapının tarihine baktığımız da sürekli yaptığı  katliamlarla gündemde yer almış ve alıyor. Mazlum Kürt halkının kimliği üzerinden Batı ve Avrupanın taşeronluğuna soyunan, Kürtler dışında herkese çalışan, Kürtleri ise sürekli ezen, yok etmeye çalışan kirli bir yapı ile karşı karşıyayız.  İnsan  kanı olmayınca susuzluk çeken ve insan eti olmadan acıkan  vahşi bir kılıfa börünmüş vaziyette şimdi HDPKK!!!
    
    
            İnsan kanını bu denli ucuz görmelerinin altında yatan temel neden İslamdan uzak ve dinsiz bir yapı oluşundan kaynaklanıyor. Kendilerine lider olarak gördükleri ve zaman zaman  peygamber olarak Kürtlerin kurtarıcısı olarak gördükleri  Öcalan’ın dini görüşlerini, bir Müslüman ancak “haşa” diyerek okuyacağı o ifadelere göz atalım.  Öcalan'a göre: “Ben Allah’la yıllarca uğraşmış adamım. Allah’ımla delicesine pençeleştim. İslam’ın Kürt milli rengine bürünmesi sağlanmadı. Bazı tarikatlar ve mezhepler var. Bir Saidi Nursi, bir Şeyh Sait var. Hepsi İslam emperyalist ekollerin ajan temsilcileri durumundadır.  Bizim din ile ilişkimiz yok. Halkımız Tanrı’dan, ideolojiden kopmalıdır. Çok uğraştım sonunda Tanrı’dan koptum. Tanrı’yı aştım. Böylece Abdullah Öcalan olabildim. İslam kadınımıza bir şey vermemiştir. Bunun yerine sosyalist ahlakı koyacağız.” Gerçek bu kardeşlerim.  HDPKK, çeşitli taktiklerle bu gerçeği özellikle bölge vatandaşlarından gizlemeye çalışsa da  her eylemi, her sloganı  ve her bildirisiyle komünist - ateist olduğunu görmekteyiz.
    
             

          Bunun içindir ki  Kürtlerin yönünün Şeyh Said’ten ve Said Nursi'den çevrilip, Abdullah Öcalan’a yönlendirilmesinin arka planında da bu din düşmanlığı yatmaktadir.  Şeyh Said ve Said Nursi'nin hayatına bakan Kürtler neyi göreceklerdi? İslam'ı  göreceklerdi. Kardeşliği, barışı, insanlığı göreceklerdi. İdolojilerine ters düştüğü  için bu iki alim insanı kabul etmezler. Nasıl ki onların yolundan gitmeyen Kürtleri katlediyorlarsa onlara da aynı mesafe de dururlar ve katiyyen sevmezler. Çünkü Kürtlere  Şeyh Said  ve Said Nursi anlatılsaydı; HDPKK'nin fikir yapısını çökertecekti.  HDPKK bundan haberdar olduğu için peşinden gidenleri  sürekli Öcalan'ın dinsiz fikirlerine ve fikir babalarına yönlendirdi.

       

        Şimdi onların peşinden koşan Kürt kardeşlerimize sormak istiyorum; Neden Şeyh Said degil de Che? Neden Said Nursi değil de Lenin? Neden Selahaddin Eyyübi değil de Engels? Neden Éhmede Xani değil de Marx? Sadece fikir babalarına bakınca HDPKK'nin Kürt hareketi olmadığını ve din düşmanı olduğunu görebiliriz. 
  

  

             Sözde Kürt hareketi(!) olan bu dinsiz yapı,  son bir hafta da yaptığı bombalı eylemleriyle 20 Kürt vatandaş hayatını kaybetti.  Ve son 10 ayda ise 30 tane çocuk katletti. Yaşları 1 ile 12 arasında değişen 30 tane tazecik fidan...  Bu tür katliamlara kurulduğu günden bu yana Kürtler maruz kalmıştır, sadece bu son saldırılar da değil.  Şöyle  geçmişine baktığımız zaman;
Onların  sapkın  ideolojisi savunmadıkları,  İslami yaşamı seçtikleri için  SUSA'yı,
Bölgede İslami çalışmalar yapiyor diye kalleşce vurulan UBEYDULLAH'ı,
Fakirlere kurban eti dağıttığı için Işidçi diye nazik bedenini yaktıkları YASİN'i,
Toplumun ıslahı için gecesini gündüzüne katan sinsice kurşunlanan AYTAÇ'ı,
Zalimlerin zulmüne kendilerini siper ettikleri için DÜRÜMLÜ'yü... Bütün bu masum insanların hepsi Kürt.  
Hiçbir  şeyden haberi olmayan yüzlerce masum ÇOCUKları, 
Hergün hain bombalı saldırılarla yüreğine ateş düşürdükleri  askerlerin ve polislerin ANAlarını...Ve daha niceleri... 
        

        
Hala Kürtleri savunduklarını sanan bu zalimlerin peşinden giden insanların oturup ciddi ciddi sorgulaması lazım. Biz  Kürtlerin en büyük düşmanı emperyalistlerin kuklası HDPKK olduğunu en vahşi haliyle uygulamalı olarak yaptıkları bombalı saldırılarıyla görecekler.  Sorguladıkça görecekler ; kendi sapkın ideolojisi için her türlü cirkefliği mübah gördüklerini.   
Artık Kürt halkının bunlara gereken dersi vermenin zamanı gelmiş ve geçmektedir. Ey Kürt kavmim  uyan artık,  yeter bunca kan ve göz yaşı.

      
               Ve haykıralım zalimin yüzene hep beraber: "NE YAPARSANIZ YAPIN BU MAZLUM HALKI İSLAM'DAN KOPARAMAYACAKSINIZ. SAİDLERİN SEDASI VAR OLDUKÇA  BU BÖYLE OLACAK"!

Selam ve Dua ile....

foto
Yazar: Abdullah Sevinç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
Advert
sanalbasin.com üyesidir