loader

İşgalci İsrail yine havladı

 


İşgalci siyonist rejim, Ortadoğuda yüzbinlerce insanın hayatını kaybettiği, milyonlarca insanın yerinden/yurdundan olduğu, savaş uçakları ve bomba  sesleriyle psikolojisi bozulan, Allah'ın vermiş olduğu en doğal hakkı olan yaşama hakkı elinden alınan milyonlarca insanın  mazlumiyetini, işgalcilerin vermiş olduğu rahatsızlığı   görmeyip, minarelerde yükselen ezanın "insanları rahatsız ediyor"  gerekçesiyle ezanı yasaklamak için meclise yasa tasarısı sundu.


Mazlum  Filistin halkına karşı hiç bir zaman zulmüne ara vermeyen ve hiç bir zaman müslüman kanına doymayan terör rejimi,  bu defa ezan üzerinden ümmete karşı havlamaya başladı. Bu  yasa tasarısı daha önceleri de bir çok defa gündeme geldi ama hiç bir zaman yasalaşmadı. Bugünlerde  yine gündemine taşıyarak kirli emellerinden vazgeçmediklerini gösteriyorlar. 


Gayri meşru işgal rejiminin başbakanı olan Netanyahu yaptığı yazılı açıklamada ezanın "gürültü yaparak insanları rahatsız ettiği" iddiasıyla ezanı Muhammediyeyi yasaklanacak yasa tasarısını desteklediğini pişkin pişkin ifade etti.   Arap asıllı İsrail milletvekili Ahmed Tiybi ise; işgalci rejimin mecliste oylayacağı ezanı yasaklama yasa tasarısını ve Netanyahu'nun açıklamalarını protesto ederek, meclis kürsüsünde ezan okuyarak tepkisini en güzel şekilde gösterdi. Ümmet olarak bizlerin de sessiz kalmayarak, tepkimizi koymalıyız. Sesimizi duyurmalıyız. İllaki haberlerde gündem olduktan sonra mı karşı çıkacağız? Gündeme gelmese de İsrail zulmü devam ediyor sinsi politikalarla her gün.

   
İsrail aslında küçük bir devlettir. (Devlet derken bile rahatsız olduğumu dile getirmek isterim. Her ne kadar devlet olarak görünse de bizim gözümüzde devlet değil, ümmet topraklarını gasp eden bir terör rejimidir.) Yahudi vatandaşlarının sayısı 4.5 milyonu geçmez. Yüzölçümü ise Türkiye'deki ortalama büyüklükteki bir ilin büyüklüğü kadar var.  Şimdi kendimize sormak istiyorum. 2.5 milyar nüfusa sahip olan müslümanların bu denli küçük ve müslümanların binde bir nüfusuna sahip olan bu işgal rejimi, müslümanların dini  sembolü olan ezanı nasıl oluyor da yasaklama cesareti gösterebiliyor? Bunun tek bir cevabı var benim kanaatimce. Bu yasak kendinden duyduğu cesaretten değil de ümmetin sessizliğinden aldığı cesaretle uygulamaya çalışıyor. Hatırlayalım yıllar önce gazeteciler, İsrail Devleti’nin o günkü başbakanı Şimon Perez’e “Kur’an-ı Kerim, sizin devletinizin yıkılacağından haber veriyor” diye hatırlattıklarında, Perez şu cevabı vermiş: “Kur’an’ın bahsettiği Müslümanlar gelsin, düşünürüz.” 


Kurulduğu günden bu yana Ümmet'in başına bela olan bu terör devleti, Ortadoğuda yaşananlardan bağımsız olduğunu düşünmek akıl tutulması olsa gerek. Çünkü  ABD üzerindeki güçlü lobisini kullanarak, ABD'nin işgalci siyasetini kendi stratejik çıkarları doğrultusunda yönlendirerek Ortadoğuyu cehenneme çeviren yine İsrail'dir. Her ne kadar ortadoğuda yaşanan savaş ile ilgili gündeme gelmese de zaten bu savaşın "üst aklı" İsrail olduğunu herkes tarafından bilinmektedir. 
     
Katliamlar üzerine kurulu olan bu barbar işgalci rejim, günümüze kadar sayısız katliamlara imza atmıştır ve atıyor. İşte yaptığı katliamlardan sadece bir kaç tanesi;


9 nisan 1948'de Deir Yasin köyü katliamı; 254 masum insan katledildi.
9-18 temmuz 1948'de Lida katliamı; 10 gün içinde 60 bin kişi zorla evinden edilerek, yüzlerce sivil katledildi. 
29 ekim 1948'de Safsaf köyü katliamı; köyün üzerine rastgele ateş açılarak 70 kişi katledildi.
12 ekim 1953'te Kibya köyü katliamı; 67 kişi katledildi.
12 şubat 1970'de Abu Za'abel katliamı; 70 kişi katledildi.
8 eylül 1972 Suriye katliamı; Suriye hava sahasını işgal ederek 200 kişiyi katledildi İsrail rejimi tarafından.  Daha  nice katliamlar...  En son olarak da 31 Mayıs 2010 yılında hepimizin şahit olduğu Filistin'e yardım için giden Mavi Marmara gemisine uluslararası sularda saldırarak 9 kişiyi barbarca katlettiler. 


Şimdi terör rejimi İsrail’e sormak lazım; senin bu mazlum coğrafyada, bu mazlum ümmete yaptığın tahribatlar, yaptığın katliamlar, attığın sayısızca bombalar ve füzeler rahatsızlık vermiyor da, mazlum coğrafya da camilerde yükselen ezan sesleri mi rahatsızlık veriyor?     
    

 

Ne güzel özetlemiş üstad Necip Fazıl Kısakürek "Yahudiler mi dediniz? Onlar, yumurtalarını pişirmek için, dünyayı ateşe vermekten çekinmeyen lanetlilerdir." 
    
    
Selam ve dua ile... 

foto
Yazar: Abdullah Sevinç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
Advert
sanalbasin.com üyesidir